- Reklama -spot_img

Recyklace nebo spalovny v následujících letech?

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Evropská odpadová politika prosazuje na základě zkušeností z praxe vysokou míru recyklace. Ta je totiž zdrojem levných a kvalitních surovin, kterých je na trhu čím dál větší nedostatek. Z praxe tedy pro Evropu vyplynul zákaz spalování recyklovatelných a kompostovatelných odpadů a omezení skládkování. Evropský parlament navíc požaduje zastavit dotace pro spalovny z unijních fondů. Naše vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL v čele s Ministerstvem životního prostředí, ale plánuje přesunout odpady, které jsou nyní ukládány na skládky především do spaloven. Nemá přitom vyhodnoceny ekologické, ekonomické a sociální dopady tohoto závažného kroku. Výstrahou k tomuto plánu by měla a mohla posloužit výstavba spalovny Chotíkov v Plzeňském kraji.

Občanský vzdor v ohni – Nedej se plus – pořad České televize

Na celý pořad se můžete podívat zde

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace