- Reklama -

9 4 1 nebo-li devět pro jednoho

Nabízí pohled, názor a radu devíti odborníků na problém jednoho klienta

Aktuálně

Kontroly zaměřené na prodej výrobků, které znečišťují životní prostředí

Česká obchodní inspekce uskutečnila kontrolní akci zaměřenou na dodržování povinností vyplývajících ze zákona o ochraně ovzduší při nabídce a prodeji výrobků obsahujících těkavé organické...

Českým firmám se otevírá atraktivní trh v regionu jihovýchodní Asie

Čeští podnikatelé mají po nedávné liberalizaci obchodu s Japonskem či Singapurem snazší přístup na další asijský trh. Dohoda o volném obchodu mezi EU a Vietnamem...

Banky přijímají etická pravidla, chtějí omezit podporu fosilnímu průmyslu

V květnu zveřejnila belgická centrála banky KBC nová, přísnější pravidla týkající se půjčování peněz firmám a jejich pojišťování v případě, kdy výrazně přispívají ke...

Odpady z plastových obalů a nová evropská recyklační daň

V návaznosti na předchozí informace, které k tomuto tématu přinesla Česká asociace odpadového hospodářství, přinášíme další podrobnější informace, které se k nové celoevropské dani...
Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Číslice v úvodu může znamenat jen jedno. Autor se již definitivně zbláznil. Nebo tomu tak není? Připomíná mi to okamžik, kdy jsem si lámal hlavu nad významem zkratky ME2D, protože mi stále běželo hlavou „ME TO D???“ až se mi dostalo vysvětlení MEDVĚD.

Číslice v nadpise (nejedná se totiž o jednu číslovku“ jsou zkratkami anglických slov NINE FOR ONE. A jsem téměř přesvědčen, že jsem Vám moc nepomohl.

Aby toho nebylo málo přidám ještě O.S.O

Nyní by snad mohli zbystřit pravidelní čtenáři mých příspěvků, protože zkratka O.S.O se v poslední době objevila v mých textech opakovaně a jedná se o Iniciativu O.S.O, iniciativu logistických odborníků nabízejících své znalosti společnostem a firmám, které se mají chuť připravit na po pandemický stav.

Tři písmena zastupující slova a významy, které všichni respektujeme a reprezentujeme.

ODBORNOST – SPOLEHLIVOST – ODPOVĚDNOST

Tři výrazy, které by měli mít ve svém životopise všichni, kdo se rozhodli, či dostali možnost, vést druhé, včetně politiků, manažerů i světových vůdců.

Bohužel s funkcí se ani jedno nerozdává a proto přijdete-li bez nich, pravděpodobně budete i bez nich nadále žít a jen se budete snažit zakrýt jejich absenci stále sílící skupinou poradců a pomocníků, kteří, to, či ono mají zastřešit, jen to ne vždy funguje.

CO tedy je 9 4 1?

Jeden ze zakládajících členů O.S.O nazval „9 4 1“ WORKSHOPEM NARUBY, zatímco druhý jej přirovnal k vládnímu NERVu, s jediným rozdílem, tvoří ho praktici, ne akademici a teoretici.

9 4 1 nebo-li DEVĚT PRO JEDNOHO nabízí přesně to, co název říká.

Nabízí pohled, názor a radu devíti odborníků na problém jednoho klienta.

Je to jako kdyby měl ve školství jeden žák možnost společně pracovat s devíti vyučujícími, kteří by dokázali, že není pravdou, že matematika nesouvisí s dějepisem a fyzika s přírodovědou. Že dějiny z pohledu jednoho, jsou odlišné od dějin z pohledu jiného.

Vznik 9 4 1 byl výstupem již třetího z virtuálních jednání O.S.O

Byl výstupem, který je jiný, nekopíruje zaběhlá pravidla a nesnaží se nabídnout to, co nabízí všichni, jen za lepší cenu, či se slevou. Ne. Tak tomu skutečně není.

LOGISTIKA a LOGIKA mají stejný základ LOGOS. Slovo mnoha významů, jež je ve své obsáhlosti podobné českému jazyku. Dvěma z mnoha je SMYSL a ROZUM dalšími ŘEČ s SLOVO, nebo PŘÍBĚH, či ČÍSLO. Tedy vše, s čím skutečný logistik pracuje každý den.

9 4 1 je koncentrovaným věděním, které na objednávku dostane vždy jeden platící zákazník.

Míra jeho spokojenosti související s tím, že dostal hodnotu za kterou zaplatil, však nezáleží jen na odpovědích, které dostane, nýbrž i na otázkách, které dokáže sám správně formulovat a položit. Výsledkem totiž bude komunikace v rámci, které se otevřou nejen nové obzory, ale i oči tomu, kdo vstoupí jako host, aby odcházel jako partner.

9 4 1 nebude mít život jepičí, související pouze s pandemií. Cílem O.S.O bylo a je vytvořit nástroj, který bude díky moderním technologiím možné použít kdykoli a kdekoli, protože setkání bude probíhat jen a pouze prostřednictvím obrazovek počítačů.

Přeji Vám krásný den a těším se, kdy uvidím na křesle s číslovkou JEDNA, právě Vás.

Na závěr přikládám pro zajímavost své Video, novoroční přímé natočené a publikované 21.12.2019, věřím, že pomůže pochopit, že kroky které dělám mají jasný smysl a cíl.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Technologie

Leave a Reply

Recyklace

Odpady z plastových obalů a nová evropská recyklační daň

V návaznosti na předchozí informace, které k tomuto tématu přinesla Česká asociace odpadového hospodářství, přinášíme další podrobnější informace, které se k nové celoevropské dani...

Elektrické grily je potřeba udržovat i správně recyklovat

Osm z deseti Čechů alespoň jednou za dva týdny rozpálí gril a s rodinou či přáteli si dopřeje třeba steaky, burgery nebo grilovanou zeleninu. O oblibě...

Jak se postarat o baterii i celé elektrokolo, aby vám dobře sloužilo

Češi milují cyklistiku a zejména v letních měsících jich brázdí tuzemské silnice a cyklostezky zvýšené množství. Roste i obliba elektrokol – elektrický pohon měla zhruba čtvrtina...

Nevíte, kam s vysloužilým elektrem? Poradí vám chytrá recyklace!

Asociace Informačních Technologií a Telekomunikací (AITAT) sdružující nejvýznamnější ICT dovozce a distributory ve spolupráci s kolektivním systém REMA, který v tuzemsku zajišťuje zpětný odběr...

Nová metoda recyklace matrací poslouží jako surovina k výrobě nových

Společnost BASF vyvinula proces chemické recyklace použitých matrací. Staré matrace díky němu poslouží jako materiál pro výrobu nových. Metoda se nyní testuje v závodě...