- Reklama -spot_img

10 miliard dolarů proti změně klimatu

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Dne 17.2.2020 oznámil jeden z nejbohatších lidí světa, podnikatel Jeff Bezos, kterému kromě jiného patří například společnost amazon, že zakládá nový fond se základním kapitálem 10 miliard dolarů. Chce podpořil projekty zabývající se klimatickou krizí.

Na rozdíl od prince Wiliama a sira Davida Attenburougha, tak neučinil před televizními kamerami, ale zvolil způsob, jenž je mu bližší. Zprávu zveřejnil na instagramu. Tento krok následoval, jen den poté, kdy právě média přinesla zprávu o tom, že si koupil pro sebe a svou ženu nejdražší nemovitost v Los Angeles.

Server inODPADY byl jedním z prvních, kdo zveřejnil zmiňovanou zprávu, v níž poslední den roku člen britské královské koruny oznámil vyhlášení „nové Nobelovi ceny“ za ekologii. Ta byla nazvána THE EARTHSHOT PRIZE a už jsem o ní několikrát psal.

V případě Jeffa Bezose jako první u nás informovala ČTK, která zprávu zpracovala a převedla do českého jazyka, pouhých 12 hodin po zveřejnění. Nevidím proto důvodu, proč opakovat již napsané, a proto se zastavím u jiné maličkosti.

Tou je vysvětlení, pro koho mají být uvedené prostředky určeny

  • Vědcům
  • Aktivistům
  • Nevládním organizacím

Co to znamená? Maličkost. Skutečná změna není vítána.

Mohla by totiž ovlivnit i podnikání pana Bezzose, které je, kromě jiného, položeno, či podloženo i významným objemem plýtvání a produkce odpadu a s ní souvisejícím. Taktéž poškozováním globálního životního prostředí.

Kdo si myslí, že se toto České Republiky netýká, tomu bych doporučil návštěvu Dobrovíze a dalších destinací, kde na podporu jeho podnikání se z polí stala mrtvozem. Z obce parkoviště a hlavní tah pro kamiony, vozidla, odpadková svozová vozidla a skládky. To vše skryté za příslibem nikdy nekončící profitability a z ní pramenícího štěstí a pohody, které čekají na většinu míst, kde radní developerovi za malé všimné předají pole, louky a lesy, aby na nich místo zeleně, vyrostlo rodinné stříbro v podobě plechových hal.

Jsem zvědav, zda-li bude BEZOS EARTH FUND následovat THE EARTHSHOT PRIZE zatím to tak vypadá. Na rozdíl od druhého jmenovaného však v okamžiku oznámení neexistuje ani vlastní internetová stránka projektu, protože jak je mnohým známo, ve spojených státech se nejdříve střílí, až pak varuje.

Dovolím si však předestřít scénář, který bude následovat.

Internetová prezentace bude hotová velmi rychle s ohledem na to, že internet je to, co pana Bezose udělalo jedním z nejbohatších lidí planety. Poté, co bude uveden fond v život a registrován, naroste rychle jeho kapitál na dvojnásobek tím, že se do něho rozhodnou investovat i další miliardáři. V mezičase vznikne další fond se jménem zakladatele konkurenční platformy se jménem ALIBABA. Očekával bych, že jeho kapitál bude desetinásobný.

Po takovémto navýšení bude na čase vstup na burzu a další prostředky, a s nimi i upevnění pozice na žebříčku nejbohatších, investiční kolečko, které se bude opakovat.

Myslíte, že jsem na něco zapomněl? Na co?

Na projekty, které budou měnit svět a mít vliv na skutečné zpomalení, či snížení negativních dopadů na životní prostředí?

Kdepak, nezapomněl jsem, jen je neočekávám.

Ovlivnily by totiž ziskovost zakladatele, a to ne tím správným směrem, proto financování dostanou jen ty projekty, u kterých se dá očekávat dlouhý, hóoooodně dlouhý vývoj a … To je asi vše

Na závěr snad jen dotaz na vás. Kdy založíte svůj fond na ochranu klimatu vy? Je třeba začít vydělávat!

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace