- Reklama -spot_img

I z vyhozených věcí se dá znovu tvořit, přesvědčují děti

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

PET láhve, stará CD, komponenty ze starých počítačů. Věci, co by normálně skončily v kontejneru nebo na skládce. Dá se s nimi přitom pracovat dál. Nevěříte? Tak se běžte podívat na originální výstavu pojmenovanou Výstava 3xR – recyklace, redukce, renovace.

Expozici mají na svědomí děti z výtvarných kroužků v Domě dětí a mládeže Nová generace v Hradci Králové.

V budově univerzity

Výstava je k vidění od čtvrtka 15. ledna ve výstavních prostorách v prvním patře budovy Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Šimkově ulici.

Zajímavé exponáty vznikly pod vedením výtvarné pedagožky Jany Neumannové – Vondráčkové. „Na výtvarných kroužcích našeho domu dětí a mládeže v podstatě výhradně pracujeme projektově. Po textilní tvorbě a výtvarném zpracování skla technikou Tiffany jsme se minulý rok zaměřili na  recyklaci. Tento rok se budeme věnovat tématu domova, vlasti. Nový projekt ponese název Jsem tady doma,“ uvádí pedagožka.

Ruční papír

Děti se například ze starých novin se naučily vyrobit ruční papír. Ten by přitom jinak skončil na smetišti. Tímto způsobem se seznamovali i s dalším materiálem.

Výstava potrvá do 19. února a její vernisáž za účasti mladých výtvarníků proběhne ve čtvrtek 15. ledna od 16.30 hodin.

Autor: hradecky.denik.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace