- Reklama -spot_img

Volvo: milion elektrifikovaných aut do roku 2025

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Volvo má nový plán: do roku 2025 chce prodat milion elektrifikovaných automobilů. Švédská automobilka za tím účelem počítá s nabídkou alespoň dvou hybridních verzí každého ze svých modelů. Navíc v roce 2019 uvede na trh svůj první elektromobil.

,,Takto ambiciózní cíl jsme si zvolili zcela záměrně,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti H?kan Samuelsson. ,,Je to sice obrovská výzva, ale při přechodu na elektrická vozidla hodlá stát značka Volvo v čele.“ Volvo se na zavedení výroby elektrifikovaných vozidel připravuje už posledních pět let. Součástí této přípravy bylo i vyvinutí nových modulárních platforem SPA (pro větší vozidla) a CMA (pro menší vozidla), které počítají s integrací hybridního nebo plně elektrického pohonu.

Větší vozy modelových řad 90 a 60 jsou nebo budou postavena na základě architektury SPA, zatímco menší modelová řada 40, jejíž nová generace bude uvedena v poměrně krátké době, využívá platformu CMA. Veškeré modely budou mít své elektrifikované varianty. Uvedený milion prodaných vozů se vztahuje na všechna elektrifikovaná vozidla, tedy plug-in hybridy i elektromobily.

Nový závazek automobilky Volvo k výrobě elektrifikovaných vozidel tvoří součást rozsáhlého strategického programu společnosti Volvo Cars zaměřeného na udržitelný motorismus, který byl aktuálně zveřejněn a jehož součástí je také několik nových příslibů, na jejichž základě bude automobilka přistupovat ke svým budoucím obchodním operacím ještě ekologičtěji. Tento nový závazek byl pokřtěn jménem ,,Omtanke“, což je švédský výraz pro ,,ohleduplnost“ či ,,péči“.

Mezi další závazky, které automobilka Volvo Cars učinila, patří i dosažení klimaticky neutrálního provozu v roce 2025, obsazení 35 procent vedoucích pozic ženami do roku 2020 a úspěšné dosažení tzv. ,,vize 2020″, na jejímž základě by počínaje rokem 2020 neměl v žádném novém voze Volvo nikdo zemřít ani být vážně zraněn.

,,Udržitelnost pro nás není ničím novým a není to ani nic, co se chystáme převzít zvenčí. Jedná se o zásadní aspekt, který formuje vše, co děláme. Jednoduše řečeno se jedná o náš způsob chování,“ uvedl Samuelsson. ,,Tento nový závazek k udržitelnosti odráží základní přesvědčení automobilky Volvo Cars, že se musíme rozvíjet zodpovědně.“

Zdroj – http://www.enviweb.cz/

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace