- Reklama -spot_img

Vědci co pomáhali v boji proti koronaviru dostanou letos ocenění

Česká hlava letos ocení i vědce, kteří pomohli v boji proti koronaviru

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Nejvyšší ocenění, jaké mohou vědci v České republice získat. V neděli 29. listopadu 2020 se ve dvoraně Národního muzea uskuteční slavnostní vyhlášení 19. ročníku soutěže pro nejlepší české vědce Česká hlava. Nově budou rovněž udělena dvě speciální ocenění pro vědce, kteří výrazně pomohli v boji s pandemií nemoci COVID – 19.

Už na jaře během první vlny pandemie Češi ukázali, že se umí spojit. Přišli s projekty a řešeními, kterými dokazují, že jsme zemí pro budoucnost. Jsem velmi rád, že v rámci soutěže Česká hlava můžeme ocenit také dva projekty, které výrazně pomohly v boji s koronavirem,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „MPO dlouhodobě podporuje výzkumné projekty, kde podniky spolupracují s výzkumnými organizacemi, aktuálně také podporujeme v programu The Country for the Future transfer výsledků VaV do podnikové praxe.

Česká hlava společně s Úřadem vlády ČR a Ministerstvem průmyslu a obchodu udělí ceny za nejlepší vědecké projekty letošního roku pěti laureátům. Jde o nejvyšší ocenění, které může vědec v České republice získat.

Ceny jsou udělovány v těchto kategoriích:

  • Národní cena vlády Česká hlava

    Cena Invence za nejvýznamnější vědecký projekt

  • Cena Industrie

  • Cena skupiny ČEZ Doctorandus za nejlepší práci mladého vědce v oblasti technických věd 

  • Cena Česká hlava společnosti Veolie pro mladého vědce v oblasti přírodních věd

Dění kolem boje s pandemií COVID – 19 ukazuje naléhavost rozvoje transferu inovací. I proto musíme efektivně pracovat s vizemi Inovační strategie České republiky pro roky 2019 až 2030 a pružně reagovat na potřeby a požadavky vědeckých a výzkumných organizací. Pevně věříme, že v budoucnu se dokážeme mobilizovat zase o něco lépe a chytřeji,“ říká koordinátor Inovační strategie ČR Robin Čumpelík.

Letošní 19. ročník ještě víc než dřív poukáže na fakt, že je třeba s Českou republikou počítat. Je plná šikovných lidí, kteří se umí spojit, když je třeba a originální myšlenky s pomocí moderních technologií rychle převést do praxe. Vyhlášení výsledků České hlavy v neděli 29. listopadu 2020 od 21.30 hodin bude v přímém přenosu vysílat ČT2.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieKoronavirus
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace