Požár v továrně na recyklaci pneumatik

Požár vypukl v jednom z největších středisek pro recyklaci pneumatik v Pobaltí, a to ve středu v časných ranních hodinách ve městě Alytus. Hasiči se snažili oheň uhasit, museli přivolat i pomoc kolegů z okolních měst. Také bylo povoláno vojsko, aby pomohlo v úsilí proti plamenům.

Kouř ze spálených pneumatik je mimořádně škodlivý. Musela být evakuována i celá nemocnice, která je v jeho blízkosti. Obyvatelům města se doporučuje zůstat doma, zakrýt si studny a do odvolání nepoužívat vodu ke konzumaci.

Požár začal asi ve 3 hodiny ráno ve skladech jedné z největších společností na recyklaci pneumatik v Pobaltí. Silný jižní vítr foukal škodlivý kouř do nedalekého obytného bloku Alytus. Města s asi 55 000 obyvateli. Lidé říkají, že kouř je cítit až 20 kilometrů vzdáleně od ohně.

“Zápach je velmi silný. Od 4 hodin jsem nemohl spát,” řekl jeden ze svědků. “Mám srdeční problémy a kouř mě nedělá dobře.”

Zdroj: bnn-news.com a LRT

Komentáře

Nabízíme prostor pro různé názory a komentáře. Náš prostor je určen všem k otevřené diskuzi. Publikované texty nebo příspěvky nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.

Napsat komentář