- Reklama -spot_img

V závodě na recyklaci pneumatik v jižní Litvě hoří

Aktuálně

Eva Manté
Eva Manté
Pro kvalitní zpracování odpadů existují velké rozdíly mezi zeměmi. Recyklace by měla být společenské úsilí. Všichni bychom se měli podílet nejen na recyklaci, ale hlavně co nejvíce odpadu předcházet.

Požár vypukl v jednom z největších středisek pro recyklaci pneumatik v Pobaltí, a to ve středu v časných ranních hodinách ve městě Alytus. Hasiči se snažili oheň uhasit, museli přivolat i pomoc kolegů z okolních měst. Také bylo povoláno vojsko, aby pomohlo v úsilí proti plamenům.

Kouř ze spálených pneumatik je mimořádně škodlivý. Musela být evakuována i celá nemocnice, která je v jeho blízkosti. Obyvatelům města se doporučuje zůstat doma, zakrýt si studny a do odvolání nepoužívat vodu ke konzumaci.

Požár začal asi ve 3 hodiny ráno ve skladech jedné z největších společností na recyklaci pneumatik v Pobaltí. Silný jižní vítr foukal škodlivý kouř do nedalekého obytného bloku Alytus. Města s asi 55 000 obyvateli. Lidé říkají, že kouř je cítit až 20 kilometrů vzdáleně od ohně.

„Zápach je velmi silný. Od 4 hodin jsem nemohl spát,“ řekl jeden ze svědků. „Mám srdeční problémy a kouř mě nedělá dobře.“

Zdroj: bnn-news.com a LRT
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace