Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

V Česku nám vyrostou další spalovny?

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Vláda se bude zabývat novým zákonem o odpadech.

Přestože obec Komořany zanikla před třiceti lety, její jméno dnes opět rezonuje. Na místě, odkud čoudící elektrárna, páchnoucí úpravna uhlí a hučící rýpadla v roce 1986 vypudily poslední obyvatele, by měla vzniknout spalovna za tři miliardy korun. Ročně by mohla zlikvidovat až 150 tisíc tun nevytříděného komunálního odpadu. Podle údajů ekologického sdružení Arnika jako vedlejší produkt vznikne 46,3 tisíce tun škváry a popela včetně 1500 tun toxického popílku.

V Německu a Rakousku stejná politika způsobila výstavbu zbytečných spaloven, které nyní nemají využití,“ zlobí se Ivo Kropáček z Duhy. Jedinou variantou pak prý bude transport odpadků ze zahraničí v kamionech.

Celý článek zde: euro.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace