GREENPEACE vyzývá k zavedení vratné zálohy na PET lahve. Ta by měla podle vyzyvatelů zajistit, že se jich až 90 % vrátí zpět do výroby, kde poslouží jako základ pro nové PET lahve.

“Podepiš výzvu politikům a supermarketům! Z přírody si bereme více, než je schopna obnovovat. Žijeme na dluh, který jednou budeme muset zaplatit nejen my, ale i naše děti. Každoročně z naší planety navždy zmizí tisíce živočišných druhů a stav přírody se zhoršuje nejrychleji v historii lidstva”  vyzývá na svém webu GREENPEACE

Bez přírody nebudeme mít potravu, vodu, energii ani důležité léky. Ale nemusí to tak být! Jsme spotřebitelé, občané a voliči a společně máme obrovskou sílu. Ty i já, každý z nás může změnit své chování – míň plýtvat, míň nakupovat, míň vyhazovat. Pojď do toho s námi a pomoz nám přesvědčit politiky, korporace i veřejnost, že naše planeta už více neunese a že všichni „máme na míň“!

To jsou argumenty GREENPEACE Česká republika

Celé znění výzvy zde

Zdroj : www.masnamin.cz

Komentáře

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu. Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář