- Reklama -spot_img

Tak se bude krást a přepadávat!

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (http://tema.novinky.cz/richard-brabec-) (ANO) nařídí platit za výkup kovů jen bezhotovostně a po předložení dokladu. Takto to nejde dělat.

Pan Brabec,  aby ukázal, že není jen politik co bere plat,  raději nařídí nesmyslnou vyhlášku.  V poslední době nám ukazuje politická strana ANO svojí neschopnost, ano bude hůř. Místo toho aby se poučil z okolních států nebo konzultoval  nové nařízení s odborníky, rozhodnou beze smyslu.

Fakt je ten, že v některých sběrnách se může objevit odcizený materiál, ale pokutováni by měli být ti, co ho vykoupí. Takhle jsou trestané všechny sběrny v ČR.

A ti co podvádí,  stejně najdou jinou možnost jak znovu podvést, např. založí se fiktivní firmu,  ze které budou platit v hotovosti prodejcům kradeného šrotu. Další na místo sběru odpadu začnou raději přepadávat lidi před bankomatem, nebo krást tak,  aby měli peníze v hotovosti. Vážení poslanci z ANO by mohli třeba v budoucnu zakázat hotovostní platby v hospodách a barech, protože pokud tam nebudou peníze v hotovosti, nebude docházet k loupežím a přepadávání hospodských. Na místo tohoto nařízení měli udělat vyhlášku na výkup vypalovaných kovů, tak by se aspoň šetřilo životní prostředí a nedocházelo k požárům. Proč tohle neplatí v zastavárnách? Tam je určitě více odcizených věcí co mají vysokou peněžitou hodnotu?

 

autor: Leoš Prokeš

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace