Kanada bude hostit Světové fórum oběhového hospodářství 2020. Na společné organizaci se dohodla vláda Kanady a finský inovační fond Sitra. Fórum se má konat v Torontu od 29. září do 1. října 2020. Je to historicky poprvé, kdy se takové globální fórum koná v Severní Americe

Světové fórum oběhového hospodářství je celosvětová událost, která sdružuje vůdčí osobnosti, politiky a odborníky nebo představitele byznysu. Všichni mají stejný cíl, představit řešení oběhového hospodářství. Fórum 2020 poskytne globální platformu, jak pro vnitrostátní tak mezinárodní diskusi o nových výrobních i obchodních modelech. Efektivní řešení, která využívají přírodní zdroje a minimalizují vznik odpadu. Návrhy, které omezí stoupající znečištění a urychlí plynulý přechod k zelené ekonomice.

Tato akce má být příležitostí pro podniky, výzkumné organizace a akademickou obec, aby se spojily a předvedly své udržitelné technologie. Našli nové trhy a setkaly se s inovátory a investory na světové úrovni.

Cirkulární ekonomika, jako zelený přístup k podnikovým inovacím pomůže nejen ušetřit finance, ale otevřít nové tržní příležitosti. Může také pomoci vytvořit další pracovní místa ve všech průmyslových odvětvích po celé naší planetě a zároveň ochránit životní prostředí.

Světové fórum oběhového hospodářství je zejména iniciativou finského inovačního fondu Sitra. Jejím cílem je urychlit globální přechod k oběhovému hospodářství. Světové fórum oběhového hospodářství bylo vytvořeno v roce 2017 a je globální iniciativou Finské vlády a Sitry.

Facebook komentáře

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu. Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář