- Reklama -spot_img

Startuje filmový festival EKOFILM s environmentální tematikou

EKOFILM startuje. Zavítejte na něj z bezpečí domova

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Tento týden začíná 46. ročník mezinárodního filmového festivalu s environmentální tematikou EKOFILM. Opět nabídne řadu atraktivních filmů z celého světa a díky internetu i část plánovaného doprovodného programu. Veřejné projekce snímků jsou plánované na konec listopadu.

„Téma naší spotřeby a její udržitelnosti je aktuální bez ohledu na současnou epidemiologickou situaci. Jak nakupovat odpovědně a jaké výzvy a příležitosti nám udržitelné spotřeba nabízí, budeme na úvodní besedě probírat s ekonomy, lidmi z byznysu, akademické sféry i politiky. Plánovaný termín besedy jsme zachovali, její konání jsme však přesunuli do budovy Ministerstva životního prostředí. Zároveň bych chtěl připomenout naši novou iniciativu #nakupujemeodpovědně (https://www.cr2030.cz/zavazky/odpovedne-nakupovani/), která se snaží motivovat nejen veřejnost, ale i veřejné a soukromé subjekty ke změně spotřebních návyků. Chceme podpořit udržitelné nakupování, které podporuje environmentální, sociální i ekonomické aspekty fungování společnosti. Právě v době koronaviru a zvýšené spotřeby jednorázového zboží je potřeba se zamyslet, co se skrývá za produkty a službami, které nakupujeme a využíváme, a jaké to má dopady na náš společný domov, planetu Zemi,“ shrnuje důležitost letošního tématu EKOFILMu ministr životního prostředí Richard Brabec.

Úvodní beseda „Je spotřeba potřeba?“ proběhne v původně plánovaném termínu ve středu 14. října v 16:00 hodin. Debatovat se bude v budově Ministerstva životního prostředí a diváci besedu budou moct sledovat v online streamu. K němu se můžete připojit na webu EKOFILMu, České tiskové kanceláře, ale i na facebookových profilech Ministerstva životního prostředí a EKOFILMu.

Z bezpečí domova si budete moct užít i zahájení festivalu s Kapitánem Demem, a to 14. října od 18:30 hodin na webu a Facebooku EKOFILMu i na internetové televizi MALL TV.

Také Slavnostního vyhlášení vítězů EKOFILMu se dočkáte online, a to v původním termínu v pátek 16. října od 19:00 hodin. Slavnostním večerem vás provedou moderátoři EKOFILMu Vladimír Kořen a Ladislav Miko. Sledovat jej můžete na Mall.tv, webu EKOFILMu a FB MŽP a EKOFILMu. Veřejnost i filmaři se tak dozví, kdo získal jednotlivé ceny a rozdělí si odměnu v přepočtu zhruba 52 tisíc korun.

Nejen vítězné filmy si pak diváci budou moct předpokládaně vychutnat v náhradním termínu 27.– 28. listopadu v Brně. Promítat se budou v původně plánovaných sálech, tedy v Univerzitním kině Scala a v sále společenského centra Úřadu městské části Brno-střed.

Další částí doprovodného programu, která se do online prostředí nepřesouvá a zůstává zájemcům přístupná, je výstava Není zvěř jako zvěř. Navštívit ji můžete v parku na brněnském Moravském náměstí od 5. do 25. října.

Ostatní doprovodné akce plánované v termínu 14.–17. října 2020 se bohužel s ohledem na aktuální situaci ruší.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieEKOLOGIE
- Reklama -

Aktuálně

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace