- Reklama -spot_img

Šperky, módní a bytový doplňky vyrobený z recyklovaných materiálů.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Česká značka Trash Made, která se specializuje na výrobu šperků a bytových doplňků ze součástek z nefunkčních elektrických zařízení uvádí nové produkty na rok 2015. Novinkou jsou šperky vytvořené technikou lámání a ohýbání plechů z myčky či elektromotorů, knoflíky či zátek na víno z elektrických kabelů.

„Začali jsme pracovat s novými materiály, jako je keramika a kov, které byly samozřejmě původně ukryty pod povrchem vysloužilých elektrozařízení. Stále se snažíme, aby celkový koncept umožnil veřejnosti objevit estetický potenciál věcí, které jsou již zdánlivě nepotřebné,“ uvedla za značku Trash Made její koordinátorka Adéla Zimáčková, která do tvorby šperků a objektů zapojila i známé designérky jako Anna Kozová, Jana Chaklosh a Lindu Čihařovou, jenž navrhla největší část kolekce včetně zátek na víno.

Výrobky značky Trash Made na rok 2015 Výrobky značky Trash Made na rok 2015 Výrobky značky Trash Made na rok 2015 Výrobky značky Trash Made na rok 2015

“U této kolekce bude poprvé možné srovnat techniku při zrození stejného produktu. V podání Anny Kozové vzniklo například pojetí minimalistické, pod rukama Lindy Čihařové, která zůstala věrná animálním vzorům a svébytné polohy tlumočníka mezi lidmi a přírodou, zase pojetí výtvarnější. Každý výrobek je tedy obrazem toho, kdo vymýšlí a tvoří jeho podobu,“ dodala Adéla Zimáčková.

Zdroj: designmagazin.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace