- Reklama -spot_img

Seminář – odpady ze skládek do spaloven nebo do recyklace?

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Seminář ve Sněmovně k nástrojům na nezbytnou podporu recyklace – RecHelp

Dne 4. února se v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky koná velmi zajímavý seminář pod záštitou paní poslankyně Jany Krutákové k tématu zásadní potřeby doplnění konkrétních nástrojů na podporu recyklace do nové odpadové legislativy.

Média v posledních měsících opakovaně informují o tom, že nově navrhovaná odpadová legislativa neobsahuje potřebné nástroje na přesun odpadů do recyklace, jak požadují nové evropské směrnice.

I řada odborníků se v komentářích vyjadřuje tak, že předkládané zákony sice dokáží přesunout odpady ze skládek do spaloven (ZEVO), avšak s jistotou nemají potenciál, aby mohly dovést Českou republiku ke splnění závazných evropských cílů, které se týkají recyklace. To je velmi vážný problém.

Debaty k tomuto důležitému tématu se tak dostaly již i na zákonodárnou půdu. I zde na prakticky všech odborných akcích zazněly tyto odborné závěry – zde na půdě Sněmovny (1.10.2019, 13.12.2019),  Senátu (15.1.2020), i na dalších odborných akcích (14.11.2019).

Problém se cestou navržení konkrétních nástrojů na podporu recyklace a další potřebnou diskuzí k vybraným problémovým parametrům navrhované legislativy snaží řešit i odborná pracovní skupina RecHelp.

 

Kdy a kde

Seminář proběhne dne 4. února 2020 od 9 hodin v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Ke stažení

Pozvánka a program jednání, včetně pokynů k přihlášenísnemovna-rechelp—pozvanka—program-seminare-f.pdf [ 387.89 kB, PDF ]

 

Zdroj: Česká asociace odpadového hospodářství

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace