- Reklama -spot_img

Sdělení MŽP o plnění ohlašovacích povinností a přidělování identifikačních čísel zařízení (IČZ) po novele

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Česká asociace odpadového hospodářství informuje, o nově vydaném sdělení MŽP, odboru odpadů, (ze dne 28. 1. 2016) k plnění konkrétních povinností stanovených v zákoně o odpadech po tzv. infringementové novele, tedy s účinností již od 1. 1. 2016.

Sdělení odboru odpadů reaguje na situaci, kdy stále nebyla ve Sbírce zákonů vydána potřebná novela vyhlášky o podrobnostech nakládání s odpady a některé nově stanovené ohlašovací povinnosti není jak plnit, protože chybí podrobnosti a konkrétní postup.

Sdělení odboru odpadů MŽP řeší následující problémy:

1.Ohlašování provozu zařízení a činnosti dopravců

Způsob ohlašování provozu zařízení a činnosti dopravců (§ 39 odst. 3 zákona) – povinné osoby ohlásí veškeré povinné údaje až po nabytí účinnosti novely vyhlášky č. 383/2001 Sb.

2. Zasílání informací o rozhodnutích a informacích ORP a KÚ

Obecní úřady obcí s rozšířenou působností a krajské úřady (§ 39 odst. 10 zákona) zašlou informace o rozhodnutích a vyjádřeních vydaných od 1. ledna 2016 do 1 měsíce od nabytí účinnosti novely vyhlášky č. 383/2001 Sb.

3. Přidělování identifikačních čísel zařízení (IČZ)  – § 39 zákona

– provozovatelé zařízení, jejichž provoz byl zahájen před účinností infringementové novely zákona o odpadech a nemají IČZ, oznámí provoz krajskému úřadu do 31. ledna 2016 (přílohou sdělení je formulář pro oznámení provozu zařízení s platným souhlasem podle § 14 odst. 1 nebo integrovaným povolením, které nemá dosud IČZ)

– IČZ zařízením podle § 14 odst. 2 a podle § 33b odst. 1 zákona se budou přidělovat až po nabytí účinnosti novely vyhlášky č. 383/2001 Sb., oznámení provozu těchto zařízení se provede do 1 měsíce po nabytí účinnosti novely vyhlášky č. 383/2001 Sb.

sdělení upravuje postup přidělování IČZ novým zařízením žádajícím o souhlas s provozem

Ke stažení:

Text sdělení odboru odpadů MŽP: oodp-sdeleni-mzp-zarizeni-ohlasovani-20160128.pdf [ 293.89 kB ]

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace