- Reklama -spot_img

RestartIN a O.S.O spojují své síly

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Není to ani měsíc, kdy byla představena logistická iniciativa zaměřená na pomoc firmám v jejich pandemickém restartu a není to ani tři týdny, kdy jsem měl možnost se seznámit s jedním z iniciátorů podobné výzvy nazvané RestartIN, které vznikla ze stejných důvodů mimo logistiku.

S ohledem na skutečnost, že cíle obou iniciativ byly shodné, zahájili jsme bez zbytečných odkladů jednání, které vyústila v dohodu o spolupráci, jež začne v posledním květnovém týdnu.

Prvním společným krokem bude rozšíření „devítky“

Ano té, po které následuje čtyřka a jednička

9 4 1 Obrácený workshop

Devět odborníku u jednoho virtuálního stolu řeší problém, či otázky kladené jedním klientem.

Tím je nejčastěji ředitel, či majitel společnosti, či některý ze členů nejvyššího vedení.

Cíl zůstává shodný

Nabídnout každý čtvrtek, v čase mezi 16 a 17 hodinou, několik pohledů na problém se kterým „JEDNIČKA“ přijde, ale i nastínit možnost řešení.

Nikdo z účastníků neočekává, že za jednu hodinu se problém vyřeší

Každý z účastníků však odchází obohacen o další zkušenosti

Jednička pak obohacena o pohled, který zevnitř firmy nedostane, pracovníkům totiž schází nadhled, který mají ti, kdož se dívají na firmu a její fungování zvenčí.

V čem se není projeví změna spojená s propojením iniciativ?

Třeba v tom, že od pondělí 25.5.2020, 12:00 mají již zájemci možnost si svůj „SLOT“ registrovat ONLINE.

Nebo možnosti rozšíří se počet úhlů pohledu.

K logistice přibude Osobní rozvoj, Personalistika, Právo, Strategický rozvoj firem, GDPR, Finance, Digitalizace a E-komerce

Šíře záběru bude velká, a i proto bylo nutné i modifikovat částečně procesy, které s 9 4 1 souvisí a k jedné z prvních změn patří i NUTNOST REGISTRACE v systému.

Po pozitivní odezvě z realizovaných setkání totiž očekáváme, že zájem postupně poroste, a proto je nutné vytvořit pořadník a kalendář tak, aby měli všichni možnost si vyhradit místo v kalendáři a přijít tak bez stresu z nečekané události.

Druhou změnou bude, že JEDNIČKA“ bude moci pro svůj termín dopředu zvolit až pět členů, se kterými by se chtěl setkat, protože je toho názoru, že právě oni, by mu mohli pomoci nejlépe, s ohledem na svou praxi a znalosti. Skupinu však doplní i další experti, protože je možné, že jedním z problémů byla chybná interpretace potřeb, či definice problému

Třetí a prozatím poslední změnou, bude to, že JEDNIČKA definuje své potřeby formou dvou vět přímo při registraci, respektive rezervaci svého termínu. Toto umožní členům RestartIN i O.S.O přijít na každé jednání připravenější a učinit jej tak efektivnější.

Na závěr ještě maličkost. Koncept 9 4 1 vzbudil ohlas i v zahraničí, a proto ve stejnou dobu, jako bude zahájena příprava na první společné jednání v tuzemsku, budou zahájena i jednání s partnery v USA, UK a Rakousku, kteří projevili o spolupráci zájem.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace