- Reklama -spot_img

Recyklace žvýkaček – nevyplivnout na chodník, ale do speciální schránky

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Firma Gumdrop se rozhodla vydělat peníze na jednom z nejběžnějších a nejotravnějších druhů odpadků – žvýkačkách. Když je lidé nevyplivnou na chodník, ale do speciální růžové schránky, může je britský podnik využít k další recyklaci.

Lidé z Gumdropu umí nevábné zbytky proměnit v tvarovatelnou hmotu, z níž vyrábí například šálky na kávu, talíře na frisbee nebo další schránky na sběr žvýkaček.

„Posláním naší naší firmy je, že cokoliv děláme, je vždy uzavřený kruh. Ať už vyrobíme další box na žvýkačky, pravítko nebo kelímek na kávu, musíme vědět, že když se tyto věci zase vrátí k nám, budeme schopni je znovu recyklovat,“ vylíčila zakladatelka firmy Anna Bullusová pro americkou televizi CNBC

Vznik společnosti Gumdrop sahá do roku 2009. Bullusová stvořila koncept v rámci studia designu na univerzitě v anglickém Brightonu a později, po řadě pozitivních ohlasů, jej rozjela jako byznys.

Průlomové pro Gumdrop bylo rozmístění sběrných schránek v tamním Legolandu. Šlo o bezplatný pilotní projekt. „Měli jsme tam asi padesát boxů. Dostavily se fantastické výsledky, Legoland dosáhl 56procentního snížení odpadu ze žvýkaček,“ vzpomíná Anna Bullusová.

Z hmoty, kterou firma vyvinula, vyrábí také svačinové boxy nebo dokonce futrály na kytary.

Britská firma Gumdrop vyrábí schránky na žvýkačky. Ty umí recyklovat a dělá z nich třeba šálky na kávu či talíře na frisbbe. Anebo další žvýkačkové boxy.Britská firma Gumdrop vyrábí schránky na žvýkačky. Ty umí recyklovat a dělá z nich třeba šálky na kávu či talíře na frisbbe. Anebo další žvýkačkové boxy.

 

Povzbudivé zprávy z Legolandu navnadily i další investory, kteří se chtěli zbavit lepkavého problému. Letiště v anglickém městě Southampton si nechalo před třemi lety namontovat dvacet žvýkačkových schránek.

Gumdrop dopravnímu terminálu spočítal, že na úklidu ušetří zhruba tři tisíce liber (v přepočtu zhruba 115 tisíc korun).

Nicméně pravou zatěžkávací zkoušku pro Gumdrop bude prosincová instalace růžových boxů na Kensington High Street, což je londýnská nákupní mekka. Ne náhodou pro toto místo (před vánočním šílenstvím) vyrobila firma větší verzi schránek.

Autor: Michal Pavec

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieRECYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace