- Reklama -spot_img

Pračky budou recyklovat vodu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Tři studenti postgraduálního studia vyvinuli revoluční filtr pro pračky. Prostřednictvím speciálního filtru AquaFresco budou pračky opětovně využívat odpadovou vodu po vyprání, a to až 95 %. Za vynálezem stojí doktorandi Sasha Huang, Alina Rwei a Chris Lai.

Moderní pračky jsou účinnější a úspornější, nicméně stále se spotřeba vody pohybuje kolem 20 litrů na odstranění 1 lžíce špíny. Nemalým problémem jsou detergenty. Říční vody jsou znečištěné chemickými pracími prostředky, které se používají při praní. V současné době pračky vypouští odpadní vodu již po prvním praním, přičemž skutečná odpadní složka je menší než 1 %.

1 dávka vody na 6 měsíců praní

Změnu v této oblasti přináší prototyp AquaFresco. Ekologická technologie odfiltruje odpad z odpadní vody po praní. Následně dojde k recyklaci a voda se použije pro další cyklus praní. Jedna dávka vody se dá takto používat po dobu šesti měsíců.

Filtr AquaFresco disponuje absorpčním filtračním systémem. Pračka se připojí na tento systém a odpadní voda prochází filtrem. Prostřednictvím filtru se očistí a opět se vrací do pračky v uzavřené smyčce. Trojice vynálezců předpokládá, že ekologický systém najde uplatnění především v hoteliérství, neboť hotely spotřebují spoustu vody při praní prádla.

tým

Americké hotely spotřebují nejvíce vody pro toalety a praní prádla. S novou technologií by se měla spotřeba vody výrazně snížit. Aktuálně je filtr v testování ve významném hotelu na pobřeží New Hampshire.

Zdroj / Foto: The Atlantic , objevit.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace