- Reklama -spot_img

Pták, který se živí odpadky

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Portugalští čápi byli migrujícími ptáky, kteří na zimu odlétali do Afriky. V současné době ale i přes zimu zůstávají v Portugalsku. Taková drastická změna chování zvířat má většinou za následek pokles populace. Čápům se ale daří dobře. V zimě nyní v Portugalsku hnízdí kolem 14 000 jedinců. Našli si totiž zajímavý způsob obživy a jejich počet tak neustále roste. Čápi se začali krmit na skládkách, kde také hnízdí. Jídlo tak mají „po ruce“ celý rok.

Aby lépe pochopili chování portugalských čápů, připevnili vědci 48 jedincům malá GPS zařízení. Ta pětkrát za den zaměřila jejich polohu. Kromě toho, kolikrát navštíví skládku za účelem krmení, byla také zjišťována například rychlost letu a další údaje.

Díky pečlivému pozorování biologové zjistili, že portugalským čápům poskytuje skládka vše potřebné. Jídlo zde seženou v průběhu celého roku. Ukázalo se také, že dostupnost takového množství potravy ovlivňuje i výběr hnízdišť.

Odborníci čápy neustále monitorují, ale zdá se, že se jim daří dobře. Jedinou otázkou je, co se stane, až se skládky zlikvidují.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace