- Reklama -spot_img

Proč musejí děti pracovat na skládkách odpadu?

Aktuálně

Milan Karmazín
Milan Karmazín
Recyklace je proces úpravy odpadu, nikoliv náboženství nebo brand populismu. Recyklace je hlavně business a konkurenceschopný podnik, jako drtivá většina komerčních recyklačních center po celém světě.

Tisíce tun odpadu je ve velkém sváženo na neřízené otevřené skládky, kde nikdo nic nekontroluje, ochrana životního prostředí se neřeší, každý člověk má volný přístup a může se volně pohybovat na hordě odpadků kdejakého neznámého původu.

Otřesný pohled na zbídačené lidské bytosti, které se potulují po hromadě zapáchajícího odpadu.

Máte pocit, že je to nemožné?  Žijeme ve století odpadu? 

Bohužel je to skutečné a není to ani neobvyklé. Vše se odehrává na velkých skládkách, kam se soustřeďuje veškerý vyprodukovaný odpad z hlavního města Indie.

Každý den se vyprodukuje kolem 10 tisíc tun pevných odpadů, zhruba hmotnosti Eiffelovy věže. Oficiální odhady předpovídají, že během pěti let se odpad produkovaný městem, téměř zdvojnásobí na 18 tisíc tun.

Na neřízených skládkách pobíhají desítky dětí, z nichž některé již ve věku pouhých pěti let. Děti většinou spolupracují s dospělými nebo v malých skupinách s ostatními dětmi.

I když je dětská práce v Indii zakázána, tak UNICEF odhaduje, že existuje asi 10 milionů dětí, kteří v současné době v zemi pracují.

Dle orgánů, které vydávají povolení a mají zajistit kontrolu skládek, argumentují tím, že je vše v pořádku. Ale ve skutečnosti zde nejsou žádná bezpečnostní opatření ani kontrola ze strany správy životního prostředí.

Na skládkách se pohybují „Anonymní a bezejmenný jedinci.“ tak tvrdí úřady.

Sice se už ozývají nadřízené úřady, zejména Indický Nejvyšší soud, který varoval před nečinností a blížící se katastrofou.

Zdroj: aljazeera.com

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace