- Reklama -spot_img

Prezentace z konference Prevence vzniku odpadů

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Daří se Česku naplňovat cíle nové odpadové strategie? Na tuto otázku odpověděl druhý ročník konference Předcházení vzniku odpadů (PVO), kterou pořádalo České ekologické manažerské centrum, z. s. Konference se zaměřila na komunální tak i na podnikové odpady.
Jakým způsobem Česká republika plní schválený program PVO a jak současná legislativa napomáhá předcházení a co nového se připravuje, odhalil účastníkům zástupce ředitele odboru odpadů Jan Maršák z MŽP. Zmínil se o přípravách paragrafového znění nových zákonů a odhalil množství odpadů vyprodukovaných v předešlých letech.
Paní Marie Vorlíčková z MŽP seznámila plénum s metodikou pro sledování a hodnocení realizace Programu PVO. Petr Stejskal ze Státního fondu pro životní prostředí promluvil o státní finanční podpoře v oblasti předcházení vzniku odpadu
Politiku nakládání s druhotnými surovinami a jejich rolí v oběhovém hospodářství přiblížila hostům PVO ředitelka Odboru ekologie MPO, Pavlína Kulhánková. Zdůraznila, že těžba primárních surovin neustále roste a jejich zásoby se tenčí. Proto roste i důležitost druhotných surovin.
V sekci komunálních odpadů byla se zájem očekávána přednáška Ladislava Trylče z MŽP, který se rozmluvil o problému omezování spotřeby plastových tašek v ČR v návaznosti na evropskou legislativu.
Předcházení podnikových odpadů odstartovali dobrovolné nástroje. Daniel Hájek z MŽP seznámil posluchače s možnými nástroji, vhodnými v komerční sféře, Josef Šlesinger promluvil o konkrétních dobrovolných nástrojích používaných v podnicích a připojil i ekonomickou stránku věci.
Pavel Huml a Jaroslav Musil z Aholdu a Jana Blecherová z Nestlé Česko, s.r.o. promluvili, jak se předchází odpadu v těchto společnostech.

Videa jednotlivých přednášek najdete – ZDE

Zdroj: tretiruka.cz

 

//

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace