- Reklama -spot_img

Oprášit transparenty a hurá na další demonstraci za klima

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Dotkněte se 1,5°C, no tak, udělejte to! Co cítíte? Nic? Tak to máme problém. Není sice tak velký abychom volali HOUSTON. Dost velký na to, abychom si uvědomili, že to proti čemu protestují stovky tisíc lidí na celém světě, nemůžeme posoudit ani zkontrolovat.

Na některé ze světových konferencích bylo před několika lety ohlášeno, že změna globální teploty o 0,5°C přinese katastrofu. Všichni zaplakali a jali se podávat předsevzetí.  Výsledkem byla další zpráva, která říká, že bude-li to o jeden stupeň víc, peklo nás nemine.

Do ulic vyrazili shodní lidé a ti nejuvědomělejší vytáhli starší transparent, kde modifikovali heslo, který nesl. A hurá na další demonstraci. Jejich organizátoři už ohlásili, že nepřestanou nenastane-li změna.

Jaká?  Kde budou měřit? V podpaždí, či v rektálně?

Zatím to vypadá, že měření probíhá jen orálně. Měření sil. Měření síly hlasu. Kdo bude více křičet ten vyhrává.

Není to tak dlouho kdy jsem psal o zajímavé, zkopírované prezentaci na téma vývoje klimatu. Přednášející se snažil poukázat na skutečnost, že to, co je z krátkodobého hlediska bráno jako velký výkyv v hledisku dlouhodobém neznamená nic, resp. znamená jen standardní odchylku.

Nevím, jak změřit teplotu před tisícem let a nevím ani jak ji změřit včera nebo ani zítra. Jediné, co vím, že ji mohu změřit nyní, teď a tady. Říci, že na druhého prosince není až taková zima, jaká by mohla být.

Na podobném principu postavil svou obžalobu globálního oteplování bývalý prezident Václav Klaus. Počkal až se ochladí a všemu se vysmál. A jako hrdina své doby objížděl svět. Už je pár dní zpátky a nevím, jestli je mu dnes teplo nebo zima. Své slova zpět nevezme, ztratil by tvář. Třeba ji najde jeho syn, který ji ztrácí postupně, skrývaje se za sociální sítí dává na obdiv svůj vysokoškolský titul a jméno spojené s prezidentem.

Protestující v ulicích protestují. Ulice blokované těly objíždí řidiči a stojíce mnohem déle s nastartovanými motory zahlcují prostředí v němž jednou stojí a stojí, aby jeli, mnohem více, než kdyby jízda byla plynulou, alespoň tak, jako v jiné dny.

Někde je horko, jinde je zima. V Africe prší tolik, že je pod vodou, protože déšť tam nikdo nečekal. Šaman vyvrhl kozu a jediné co viděl, bylo dlouhé sucho. Lidé nevěří v možnost změny, a přesto ji chtějí. Věřící ví, že bůh vše vyřeší.

Jsem z generace lidí, kteří vyrůstali bez internetu a telefonů. První mobil se mi dostal do ruky ve mých 22 letech. Namísto po síti, museli jsme si posílat věci poštou nebo fyzicky. Jedině  tak jsme měli možnost si na každou sáhnout. Osahat si ji a věřte, nebo ne, že mnohé příjemné dotyky si člověk vybavuje celý život. Snad i proto ve své práci požaduji totéž, tedy HMATATELNÉ DŮKAZY.

Nestačí mi čísla, grafy nebo tabulky. Raději mám prkno, železo, textil, šroub, ozubené kolo.

Jak je venku se neptám Google ani Siri. Otevřu okno a vystrčím ruku, nebo i celou hlavu a dle pocitu se obléknu.

“ Nestálo by tedy za to měnit svět namísto slovy, svým chováním? Neposlouchat černé pátky a křišťálová pondělí. Nebylo by lepší kupovat dle potřeby, ne pouhé módní vlny? „

Nebylo by lepší namísto mnoha bot mít jen ty, které nosím a unosím?

Když politici totiž řeknou DOSAŽENO, jak budou ti, co v ulicích žádají dokazovat, že to není pravda?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace