- Reklama -spot_img

Opět se bude pokračovat ve vládou nařízených krizových opatřeních

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 23. prosince

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Nouzový stav na území České republiky bude trvat do 23. prosince 2020. Na mimořádném jednání ve čtvrtek 10. prosince 2020 rozhodla o dalším prodloužení na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou vláda Andreje Babiše.

 

Důvodem pro prodloužení nouzového stavu je trvající nepříznivá epidemiologická situace. Počty nakažených virem SARS-CoV-2 v České republice se totiž drží v nepříznivých hodnotách, což si vyžaduje nutnost pokračovat ve vládou nařízených krizových opatřeních. I proto vláda dnes prodloužila jejich platnost současně s nouzovým stavem. Zároveň upravila části týkající se zákazu prodeje alkoholu s sebou tak, že se nově týká rozlévaných a na místě připravovaných nápojů, a zákazu provozu vleků a lanových drah tak, že se týká výslovně lyžařských vleků a lanovek.

Kabinet také odsouhlasil poskytnutí humanitárního daru Ukrajině, Bělorusku, Kosovské republice a Černé Hoře. Na pomoc se zvládnutím pandemie coviid-19 pošle Česká republika těmto státům osobní ochranné prostředky – rukavice, ochranné obleky, návleky na obuv, ochranné brýle a respirátory třídy FFP2 v souhrnné hodnotě přesahující 17,3 milionu korun. Česká republika uhradí rovněž přepravu materiálů do cílových destinací, a to s využitím letadla Armády ČR. Dar do Běloruska bude realizován formou předání Českému červenému kříži, přičemž Ministerstvo zahraničních věcí uhradí Běloruskému červenému kříži náklady na přepravu, doprava na Ukrajinu proběhne prostřednictvím Hasičského záchranného sboru České republiky pozemní cestou.

Kompletní výsledky jednání vlády naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-jednani-vlady-10-prosince-2020-185528/.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieKoronavirus
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace