- Reklama -spot_img

Odpady zůstanou odpadem, plýtvání plýtváním bez ohledu jak to nazveme!

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Nové Brownfieldy, jako urbanistický odpad. Pojem Nové Brownfieldy jsem poprvé použil cca před 15 lety na jedné z logistických konferencí. Té jsem se účastnil jako jeden z návštěvníků. Použil jsem ho, když jsem kladl účastníkům kulatého stolu dotaz, co se stane s budovami, kterými zaplňují „zelené louky“ poté, kdy nájemce odejde.

TO SE NIKDY NESTANE PANE RADA

Zněla odpověď zástupce jednoho z největších průmyslových developerů.

NAJDE SE NĚKDO DALŠÍ

Zněla jiná.

PROČ NAMÍSTO NA ZELENÝCH LOUKÁCH NEVYUŽÍVÁTE JIŽ EXISTUJÍCÍ BROWNFIELDY?“

„NIKDO JE NECHCE, JSOU NEPOUŽITELNÉ“, znělo jednohlasně.

Psal se rok 2004. Nyní o 15 let později se nejen čím dál častěji objevují v médiích titulky, jako tento:

První české multikino zavřelo, z Galaxie v Hájích odešli diváci na Chodov

Ale ten samý muž, jen v jiné, vyšší pozici, nyní deklaruje jak ekologická společnost, kterou vede je, protože využívá všemi přehlížené brownfieldy. Při dotazu na obsazenost budov, které postavili a případně provozují říká, že jich pořád není dost a pro vykrytí poptávky je třeba stavět další a větší a rychleji.

Je to zvláštní, protože zrovna včera jsem při cestě z jednání v areálu Borských polí viděl na budově nejen logo jeho společnosti, ale i informaci o tom, že je v areálu 18.000 m2 k Pronájmu. O 20 km dál stejné logo, stejný nápis, jen jiné metry čtvereční, a tak je to po celé republice.

Namísto starých, máme tu nové brownfieldy. A opět, jak je u developerů a politiků zvykem, jsou ignorovány. Proč by ne, zaplaceny byly již mnohokrát. Tak proč se trápit.

Před 15 lety se nikdo netrápil s odpovědí na otázku CO BUDE, až nebude původní nájemce. Po patnácti letech je to shodné. Na místo pravdy a skutečnosti o množství nevyužívaných průmyslových, ale i neprůmyslových budov, jsou prezentovány grafy ukazující, že výstavba musí pokračovat, protože prostoru není pořád dost.

Státem dotovaná databáze Brownfieldů, která kdysi odstartovala kariéru dnešní „prezidentky“ jedné z lobbystických skupin je stejně mrtvá, jako budovy a nikoho to netrápí – THE SHOW MUST GO ON.

V zemi, kde zákony jsou toaletní. Nesmrdí pálené listí, ale budoucnost, která je v plamenech, kterých si nevšimla ani GRETA, ale jiní, a to ještě před jejím narozením.

A ekonomický tisk zaplňují prázdné, ale o to atraktivnější titulky modifikované chuti čtenáře

Odpad zůstane odpadem a plýtvání plýtváním bez ohledu na to, jak je budeme nazývat. Stejně je to se lží, které můžeme říkat pravda, ale lží zůstane.

Objem brownfieldů starých + nových narůstá, stejně jako objem odpadu a plýtvání. Stejně jako u nich však lze růstu předcházet, stačí jen jediné.

CHTÍT TO A UDĚLAT TO!

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace