- Reklama -spot_img

Odpad není k zahození je zábavná forma vzdělávacího programu

Ekologický vzdělávací program budí zájem škol. Za první tři dny si ho stáhlo více než 350 škol z celé České republiky

Aktuálně

Markéta Kohoutková
Markéta Kohoutková
Vystudovala žurnalistiku a politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Před nástupem do agentury Lesensky.cz vedla mediální komunikaci senátorské volební kampaně a pracovala pro společnost FTV Prima jako mediální analytik. V agentuře působí od roku 2010. Dnes je ředitelkou PR oddělení – rozvíjí jej, dohlíží na kvalitu služeb a věnuje se VIP klientům. Má dvě malé děti, takže její nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je nyní klidný spánek. Když má opravdu volný večer, tak vyrazí do divadla nebo do kina.

Inovovaný vzdělávací program Odpad není k zahození si za první tři dny stáhlo více než 350 škol. Společnost REMA Systém připravila pro ekologickou výchovu zábavné pracovní listy rozšířené o online interaktivní hry. Děti ocení hravou formu, s níž se o problematice recyklace elektroodpadů učí. Učitelé zase to, že mohou program snadno aplikovat do výuky. Nová verze je volně ke stažení a využívat ji tak může jakákoliv škola.

Rozšířenou verzi certifikovaného vzdělávacího programu Odpad není k zahození představila společnost REMA Systém koncem roku 2022. Při přípravě spolupracovala s organizací Botič ze střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, která má s environmentální edukací veřejnosti bohaté zkušenosti. Oproti původnímu programu, který byl určen pouze organizacím zapojeným do projektu Zelená škola, je nová verze přístupná všem, a to na webu rema.cloud.

„Všechny děti i dospělí se mohou hravou formou seznámit s tématem nakládání s odpadem, důraz je pak kladen na problematiku elektroodpadu. Cílem je motivovat a vychovávat děti k šetrnému přístupu k přírodě. Hravé pracovní listy je edukují a interaktivní prvky je do problému ještě více vtáhnou a pomohou jim si získané informace osvojit,“ uvádí Petr Kubernát za REMA Systém s tím, že program Odpad není k zahození nabízí aktivity pro děti od mateřských škol až po poslední ročník základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Žáky baví online aktivity, vyučující oceňují kvalitní metodiku

Společnost REMA Systém registruje o novou verzi programu Odpad není k zahození rostoucí zájem. Celkem ho využilo více než 400 škol, přičemž pro 350 škol jde o první zkušenost s ním. Jiní vyučující byli zvyklí s programem pracovat a inovované pracovní listy si stáhli pro obohacení stávající výuky. „S REMA Systém spolupracujeme už dlouho a vždy jsme rádi využívali kvalitní podklady pro ekologickou výchovu, které nám společnost poskytovala. I proto jsme netrpělivě vyhlíželi novou verzi programu Odpad není k zahození. A ta se autorům velice povedla. Rozšíření pracovních listů o online prvky byl skvělý nápad, který děti uvítají s nadšením. Více je vtáhne do tématu ekologické výchovy. Jsme rádi, že můžeme dětem poskytnout novou verzi, kterou si při učení ještě více užijí,“ uvádí Jitka Karbulková,  ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie v Poděbradech, který je do projektu Zelená škola zapojen už 5. rokem. V rámci tohoto projektu mohou pedagogové využít pro své žáky například zábavně-vzdělávací aktivity či se zapojit do soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení.

Pozitivní zkušenost potvrzuje i Jarmila Klomínková ze Základní školy Jeneč, kde se vzdělávacím programem Odpad není k zahození naopak pracují poprvé. „Program jsme objevili nově, ale hned nás oslovil. Věříme, že žáky zaujme a v hodinách budou s chutí plnit úkoly a doma si pak sami zkoušet hry na mobilu či počítači. Za vyučující mohu konstatovat, že velmi oceňujeme přehledné a jasné metodické listy, díky kterým jsme se v programu okamžitě zorientovali,“ dodává pedagožka.

Cílem programu Odpad není k zahození je vzbudit zájem široké veřejnosti o problematiku šetrného nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči. „Máme opravdu velikou radost z velkého zájmu a kladných ohlasů. Těší nás, že se nám podařilo zpracovat vzdělávací program, který zaujal jak pedagogy, tak i jejich žáky. Doufáme, že se povědomí o ekologickém nakládání s odpadem rozšíří do všeobecného povědomí. Vítáme nové spolupráce, protože v kvalitní osvětě nejmladších generací vidíme velkou naději pro budoucnost,“ uzavírá Petr Kubernát za REMA Systém.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieODPADY
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace