- Reklama -spot_img

Na světě se každoročně vyprodukuje přes 300 milionů tun plastů.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Na světě se každoročně vyprodukuje přes 300 milionů tun plastů. Část lze recyklovat, ale co s ostatními? Odborníci nyní přišli na možné řešení tohoto globálního problému.

Jen v USA se každý rok vyhodí 2,5 miliardy kelímků z extrudovaného polystyrenu. Navíc je tento plast využíván i při výrobě obalů na jídlo a také, díky svým izolačně-tepelným vlastnostem, jako izolační materiál ve stavebnictví.
Z celkového množství plastového odpadu je recyklováno kolem 20 % v závislosti na oblasti. V některých, zejména evropských zemích, dosahuje recyklace vyššího procenta.
Plastový odpad, jenž není opětovně využit, představuje vysoké riziko znečištění. Zvláště výrazný problém je především v mořských oblastech, kde hrozí nebezpečí ptákům, rybám, želvám, ale i dalším živočichům.
Nyní odborníci ze Stanfordu přišli na překvapivé východisko ze závažného problému.

Polystyren k obědu!
Tým vědců v čele s doktorem Wei-Min Wu z oddělení civilního a environmentálního inženýrství na Stanfordově univerzitě zjistil, že několik forem polystyrenu dokážou strávit larvy potemníků.

Autor: Pavel Šmejkal

Zdroj: 21stoleti.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace