- Reklama -spot_img

Na skládkách a ve spalovnách končí zbytečně miliony tun věcí

5+1 EKOtipů ke Světovému dni životního prostředí

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

5. června se slaví Světový den životního prostředí pod patronací Valného shromáždění OSN již od roku 1972 a z pohledu ochrany a obnovy životního prostředí je tento svátek považován za jednu z nejdůležitějších událostí v roce. Smyslem akce je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upozornit na zásadní ekologické výzvy současnosti, kterých bohužel spíše přibývá… Nicméně každý z nás může řešení ekologických problémů napomoci, proto přinášíme několik tipů jak na to…

Nevytvářejte zbytečné odpady

Každoročně končí na skládkách a ve spalovnách miliony tun věcí, které se staly pro někoho nepotřebnými. Přitom v řadě případů zbytečně. Jinému by mohly ještě posloužit, nebo alespoň najít šanci na nový život díky recyklaci. Že je to pěkná myšlenka, ale nevíte, jak na to? Poměrně jednoduše, pokud se hodláte čehokoliv zbavovat (když už to musí být…), poraďte se s aplikací „Kam s ním“. Ta obsahuje přes 80 000 míst, kde můžete věci nechat opravit, darovat, využít, zrecyklovat…, zkrátka www.KAMsNIM.cz poradí opravdu každému. Tak schválně…

Sdílená auta

Je to ekologické. Sdílením aut přispějete ke snížení počtu aut na ulicích a zlepšení prostředí měst. Pokud máte auto, které věčně někde stojí, jednoduše jej nabídněte ostatním. Vy vyděláte peníze navíc a ostatním pomůžete dostat se tam, kam potřebují. A naopak – služba HoppyGo nabízí snadno a blízko dostupná vozidla pro ty, co vlastní auto nemají, nebo z nějakého důvodu potřebují jiné, než vlastní. Třeba dodávku na odstěhování staré skříně, kabriolet na romantický výlet pod letní oblohou či karavan na rodinnou dovolenou s kupou dětí a zavazadel. Vyberte si auto pro jakoukoliv příležitost… A kam vyrazíte?

Kempujte bez kempu

Třeba na prodloužený víkend, či rovnou romantickou dovolenou…. Utečte od lidí. Z města. Ze stereotypu. Z narvaných kempů. Do přírody. Na samotu. Pomocí služby bezKempu.cz si zobrazte lokalitu kam chcete cestovat a zde si vyberte z nabídky pozemků, na kterých můžete se souhlasem jejich majitelů “kempovat”. Podobně jako u běžných ”booking služeb“ si toto místo pro váš pobyt rezervujete, zaplatíte on-line a můžete vyrazit.

Přiložte ruku k dílu

Také vás dokáže „rozpálit do běla“ nepořádek v přírodě, nebo rovnou černá skládka u cesty? Nejste sami. Každoročně uklízejí odpadky desetitisíce dobrovolníků při známé akci Ukliďme Česko. Přispět k čistotě veřejného prostoru však může každý, postačí vám k tomu běžný pytel na odpadky a sbírat lze vcelku kdykoliv, při cestě do práce, na vycházce se psem nebo na dovolenkovém výletě. Podařilo se vám nasbírat plný pytel (většinou to bohužel nebude žádný problém…)? Aby se o tom vědělo, pochlubte se svým počinem na www.uklidmecesko.cz/report a za odměnu můžete vyhrát poukázku na nákup v ekologickém e-shopu Tierra Verde.

Víkend otevřených zahrad

Inspirujte se, jak si vypěstovat vlastní bylinky, ovoce a zeleninu. Ideální příležitost máte již příští víkend 12. – 13. června. Tradice každoročního víkendového otevírání běžně nepřístupných zahrad vznikla v roce 1998 v Británii a postupně se stala oblíbenou akcí po celé Evropě.

Navštivte třeba školní farmu v obci Otice nedaleko Prahy. „Procházkou podél polí z nádraží Světice je to k nám pouhých 15 minut, na kole jen odbočíte z cyklostezky Kolovraty – Mnichovice, případně parkování na místě možné.  Zjistíte, co a jak pěstujeme, o která zvířata pečujeme a především – jaké možnosti k venkovní výuce nebo zábavě farma nabízí. Pro děti chystáme pátračku, pro všechny piknikové deky a mátovou limonádu. Počasí objednáme“, říká vedoucí výukových programů Markéta Strouhalová. Víc jak dvě stovky dalších otevřených zahrad najdete na webu https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/

A ještě jeden tip navíc: Nezapomeňte zasadit strom!


Kontakt pro další informace:

Radek Janoušek

Spolek Ukliďme Česko
radek@uklidmecesko.cz
777 176 675

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieEKOLOGIE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace