Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/284501/virtual/www/domains/inodpady.cz/wp-content/plugins/og/includes/iworks/class-iworks-opengraph.php on line 331
- Reklama -spot_img

Na hranicích budou kvůli vývozu šrotu kontroly

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

O tom, že lidé v příhraničních oblastech začali vyvážejí šrot do Polska, kde za něj dostávají hotovost, jsme Vás již informovali. Počítat ale musí se zvýšenou kontrolou na hranicích. Zjišťovat se bude jeho původ a složení. Kovový odpad totiž velmi často vykazuje známky nebezpečného odpadu.

 Od začátku března začala na celém území České republiky platit vyhláška ministerstva životního prostředí, která zakazuje výkup kovového šrotu za hotové. V příhraničí si ale lidé poradili a začali jej vyvážet do Polska, kde za něj hotovost na ruku dostanou.

Petra Roubíčková, mluvčí Ministerstva životního prostředí ČR: „Občan České republiky může za hranice převézt nejvíce dvacet kilo kovového odpadu. Tzn., že určitá možnost převozu kovošrotu tady je. Nicméně musí zdůraznit, že jsme již při zavádění té bezhotovostní platby za výkup kovu slíbili, že budeme reagovat na českou vynalézavost.“

Občané v příhraničí proto budou muset počítat se zvýšenou frekvencí kontrol zaměřenou na převoz odpadu přes hranice a to ve spolupráci České inspekce životního prostředí, Policie ČR a Celní správy.

Za nelegální vývoz nebezpečného odpadu přes hranice hrozí až miliónová pokuta.

Celý článek naleznete zde

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace