- Reklama -spot_img

Mobilní stroj na recyklaci plastového odpadu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Německá designérka a umělkyně Stefanie Rittler sestrojila pouliční mobilní stroj Streetplastic, který dokáže recyklovat plastový odpad a vyrábět plastové tašky. Koncept stroje jedoucího po městě je z jedné strany plněn použitými taškami jedné barvy, z druhé strany použitými taškami druhé barvy.

Improvizovaná výrobní linka tak vyrobí individuální plastovou tašku, která má však životnost jen asi 20 minut, pak je potřeba ji definitivně zahodit do plastu k recyklaci. Autorka tak chce upozornit, že čtvereční kilometr oceánu je zanesen asi 46 000 kusů plastového odpadu.


Video a zdroj: Stefanie Rittler

Autor:

 

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace