- Reklama -spot_img

Michael Rada – RECONNET není sen. 

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V minulém článku jsem informoval čtenáře o nutnosti komplexní změny přístupu k otázce jednorázovosti a na jeho konci jsem pak odkázal na RECONNET. Co je to? Řešení pandemické a následně i prevence post-pandemické krize.

Vytvoření RECONNET bylo jen otázkou času, protože všechny projekty, které jsem inicioval, či se jich nejen od začátku pandemické krize účastnil, měly, a i nadále mají za cíl jediné pomoci nejen pandemickou krizi rychleji ukončit, ale i zabránit další, která se chystá, krizi po-pandemické.
Možná, že se ptáte, proč by po jedné krizi, měla přijít další, když všichni budou chtít dohnat vše co ztratili. To je právě onen problém.
Naučení z minulosti, že nejdůležitější je zisk, bude právě honba za jeho co nejrychlejším dosažením, po nuceně generované ztrátě první z priorit valné většiny všech. Nejen podnikatelů, závodů, ale i organizací a státu. Vše ostatní půjde stranou.
Začne doba, kdy mnohem více než jindy, bude cesta přes mrtvoly prudce stoupající, protože jich bude přibývat skokově.
Již dnes je možné tento trend vycítit ze zpráv publikovaných médii a prohlášeními expertů na peníze
Zatímco pandemická krize přinesla mnohým možnost zpomalit, bude po-pandemická vyžadovat nejen zrychlení na původní rychlost, ale další navýšení rychlosti, a to bez pardonu. Učitelé budou chtít, aby žáci dohnaly ztráty výuky za týden, banky budou chtít splatit odložené platby za pár dní a majitelé továren a společností budou chtít vidět plné sklady zítra.
Běh, na který byli všichni zvyklý jen při mimořádných událostech (zkoušky, uzávěrky, sezonní navýšení) se stanou denním chlebem a „načerpaná“ energie bude pryč během chvíle a okamžiku.
V případě, že nenastane včas změna, nebude dalším zabijákem COVID-19, ale chamtivost.
Dříve než kdykoli předtím.
Zatímco v době pandemie se snaží pomáhat i gangy a podsvětí, zastupujíce tak nefunkční vlády, bude to první vláda, kdo přistřihne tipec všem, kdo by si na ni chtěli vyskakovat.
Je fascinující, jak již dnes připravuje pro historické knihy fikci, která má být považována za pravdu. Roušky jsou příkladem, jak se v deníku pana premiéra dočteme „Česká republika patří mezi země, které nařídily povinné nošení roušky už 19. března. Při tomto rozhodnutí bylo základem již existující měření účinnosti roušek, a to jak chirurgických, tak doma ušitých bavlněných.“
Lež servírovaná v přímém přenosu bez uzardění.
A mnoho dalších
I proto vznikl RECONNET, RECONSTRUCTION NETWORK, neboli SÍŤ OBNOVY.
Na rozdíl od O-S-O se nejedná o aktivitu lokální, ale o globální řešení, jehož cílem je nejen probudit i ty, kteří ještě spí s sní o lepší budoucnosti bez práce, ale i nabídnout pochopení a řešení, které dokáže předejít příchodu další, ještě hlubší krize, jež by byla následována další, ve stále kratších intervalech, jak nám je ukazuje sama příroda redukcí čtyř ročních období na období dvě.
Setrvačnost STARÝCH ZVYKŮ je vysoká, ale není již dávno skutečnou hnací silou pokroku, jen skutečnou setrvačností a bržděním, které vzniká třením ploch, jež každá vidí jen sama sebe bez toho, aby vnímala zbytek. Na závěr si dovolím sdílet se čtenáři českou verzi prezentace RECONNET. Originál v anglickém jazyce byl publikován 9.4.2020 a již od prvních okamžiků vzbudil nečekaně velký ohlas.

Věřím, že každý ze čtenářů pochopí, proč byl RECONNET vytvořen, stejně jako mu bude zřejmé, že jeho vznik není zapříčiněn vniknutím okamžiku, či pandemickou krizí, ale sedmi let každodenní práce člověka, který si za dal za úkol vytvořit svět bez odpadů a plýtvání a nyní je tomuto cíli nejblíže za celou dobu této činnosti.
Zde ještě originální, anglická verze prezentace

Věřím, že i RECONNET napomůže nejen ukončení pandemie, stabilizaci a restartu průmyslu a společnosti, ale hlavně že pomůže předejít chybám minulosti, které jsme společně udělali.
Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace