- Reklama -spot_img

Kvůli neustupující pandemii koronaviru zkusme využít domácí wellness

Zpříjemněte si lockdown a nezapomínejte na věci, které máte rádi

Aktuálně

Markéta Faltysová
Markéta Faltysová
Vystudovala PR na VŠMVV v Praze. Před nástupem do agentury pracovala jako redaktor a reportér pro ihned.cz, Český rozhlas a jako pomocný redaktor pro Studio ČT 24. Po zkušenostech v mediích přestoupila do PR, ve kterém působí 8 let. Vedla kampaně pro klienty v oblasti FMCG. V roce 2018 získala Českou cenu PR za projekt v neziskovém sektoru. Dnes vede pražskou pobočku Lesensky.cz. Když má volno, navštěvuje výstavy a divadla. Miluje cestování, jídlo a nebojí se experimentovat. Na poslední dovolené v Thajsku ochutnala krokodýla.

Aktuální situace nedovoluje ani návštěvy fitness center, ani oblíbených restaurací či barů. A tak máte dvě možnosti – buď pověsit sport a dobrou gastronomii na hřebík, anebo nadále pracovat na své postavě a podporovat podniky, v nichž vám chutnalo.

Nevzdávejte se proto věcí, které vás dělají šťastnými, jen proto, že je tu další vlna lockdownu.

Sociální kontakt, pobyt na čerstvém vzduchu a zdravý životní styl je pro duševní pohodu důležitý stejně jako prostředí, ve kterém žijete. Řízený lockdown a dlouhodobý pobyt doma může ale vyvolat nepříjemné pocity, úzkosti a špatnou náladu. Je-li to tedy možné, držte se v kondici. Fyzicky i psychicky.

Inspirujte se tipy, díky nimž si můžete následující dny ve velkoměstě snadno a bezpečně zlepšovat.

Nejhygieničtější volant

Vyhýbat se větší koncentraci osob je jedním z hlavních způsobů, jak zamezit nákaze koronavirem. Nevstupovat do městské hromadné dopravy je proto více než žádoucí.

Že nevlastníte vlastní automobil a využívat taxi služeb se vám nechce? Nevadí! Vsaďte na sdílená elektroauta GreenGo. Jsou to malá roztomilá auta, díky nimž budete jezdit svobodně, bez přemýšlení o tankování, správném tlaku v pneumatikách, pojištění, anebo parkování. Budete jezdit potichu, čistě a na 100% elektřinu. Aut je v Praze přes 170 a možnosti, kde je si auto vypůjčit a následně i vrátit, se rozšířily až na samotný okraj města.

A co víc, auta jsou pravidelně dezinfikovaná, a tak vám tyto zelená auta garantují opravdu ten nejhygieničtější volant a jízdu v Praze.

Jídlo do krabičky

Trend nosit si jídlo s sebou v krabičce do práce se tento rok trochu transformoval. Nosíme si ho naopak domů. Objednat si obědem či večeři s sebou z vaší oblíbené restaurace je cesta, jak se nevzdat oblíbených pokrmů, zejména v případě, že kuchyň není váš kamarád, a také způsob, jak podpořit gastronomii v tento nelehký čas.

Znáte například Together restaurants? Tento pražský koncept sice musel zavřít svým hostům dveře, ale otevřel okýnka. Jídlo z podniku Bruxx, Vinohradského Parlamentu, dobroty od Cukráře Skály nebo chlebíčky Sisters si můžete objednat online či po telefonu, osobně si ho vyzvednout nebo si ho nechat dovézt až k vaším dveřím.

Ve zdravém těle, zdravý duch

O endorfinech se říká, že jsou nejsilnější legální a přírodní drogou. Jsou to hormony štěstí, způsobují dobrou náladu a ulevují od bolesti. A „vyrobit“ si je můžeme velmi snadno. Polibkem, objetím, ale hlavně sportováním.

A jak se říká: neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený sportovec. Stačí přidat teplejší nebo nepromokavou vrstvu oblečení, večer čelovku a pak už jen přidejte nadšení pro věc.

Venkovní workouty jsou nejen zábavné, ale také skvělou cestou, jak si vyčistit hlavu po celodenním sezení u počítače. A co víc, v Praze je takových sportovišť nespočet.

 • Street Workout hřiště Praha – Strašnice

 • Workout Park Praha 9 – Hloubětín

 • Workout park Praha 10 – Vinohrady (Bezručovy sady)

 • Fitpark „Za Dolejšákem“ na Zličíně (Praha)

 • Workout hřiště Praha – Karlín – Invalidovna

 • Street Workout Park Praha 9 – Prosek (Veltruská)

 • Venkovní cvičiště Praha – Podolí (Kublov)

 • Workout park Fialka

 • Street Workout Park (Prokopský potok)

 • Workout park Praha – Riegerovy sady

 • Fitness park Rokytka

Pokud nebydlíte v blízkosti venkovního fitness parku nebo třeba u cyklostezky, stáhni si „appku“ GreenGo, najdi si na mapě nejbližší volné auto a vyraz také třeba na Ladronku nebo běhat do Tróji. Spolu s GreenGo máš zvýhodněné parkování, a tak si dáš do těla, a navíc ušetříš planetu i svou peněženku.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace