- Reklama -spot_img

Když hledám vhodná slova do své knihy světa bez odpadu a plýtvání

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Vítejte v Kocourkově. Když jsem se rozhodl napsat poslední srpnový příspěvek, který vychází na pondělí, stále dokola mi hlavou běželo slovo KOCOURKOV. Souviselo to s komentářem, který jeden z mých obchodních partnerů umístil pod jedním z mých příspěvků na LINKEDIN, napsal „ZLATÝ KOCOURKOV ……“ Nic více a nic méně. Pomohl mi si uvědomit jednu zásadní skutečnost.

Na rozdíl od Kocourkova totiž v zemi, kde žiji a nejenom tam, politici těm kocourkovským nesahají ani po kotníky. Na rozdíl od nich totiž nikdy nepřechází od slov k činům. Ano, je to skutečně tak. V Kocourkově, dohodnou-li se na něčem radní, tak se to udělá.

V parlamentu, vládě nebo kongresu, třeba i na shromáždění valné rady OSN nebo sovětu., Jediným výsledkem je zapsání do análů a moudrých knih, tím jejich činnost končí.

Když jsem začal psát tento příspěvek, chtěl jsem jej doplnil originálním zdrojem. Ten dle mé mysli přinesl pan Ondřej Sekora. Bohužel jsem si nepamatoval celý název knihy, proto jsem zadal do vyhledávače slova „ U NÁS V KOCOURKOVĚ“

Překvapenější s výsledkem jsem být nemohl, namísto dětské knihy, filmové drama obsazené hvězdami, které bych v něm nečekal. Jan Werich, Jindřich Plachta, Ladislav Pešek, Jaroslav Vojta, Jaroslav Marvan. Skutečná herecká elita a to nejen v době roku 1934, kdy film vznikl.

Kniha, kterou jsem měl s Kocourkovem spjatu já sám, vyšla o 13 let později. Je to v roce 1947 a dá se tedy předpokládat, že její autor Ondřej Sekora ji psal v období druhé světové války.

Ovšem internet vydal ze svého archivu mnohem více. Jen pohled do wikipedie ukazuje, že prostředí a vjemy, které se ke Kocourkovů váží, nejsou jen lokálním jevem. Objevovali se a objevují v globálním pojetí, většinou ovšem nesou jiný název. Evropské písemné záznamy sahají až do 17 století. Já však věřím, že ve skutečnosti jsou mnohem starší. Je možné je najít nejen v Evropě, ale na všech kontinentech.

Kocourkov totiž představuje absurditu moci. Nelibozvučnos za jejíž kritiku často následovala smrt. Proto bylo nutné ji uzavřít do podoby hříčky, komedie nebo pohádky. Do podoby dramatu tak abstraktního, že hlupáci se budou popadat za břicho a těm co pochopili pointu, bude běhat mráz po zádech.

Po dlouhou dobu hledám pro své blogy a knihu světa bez odpadu a plýtvání vhodná slova. Zaznamenávám různé události, abych je následně převáděl na papír. Vytvářím výrobky, abych dokázal, že jejich vznik není podmíněn pouze penězi, ale jen skutečnou snahou je vyrobit. Měním zaběhnuté dokazujíce, že změna není bolestivou křečí. Ani utažením okovů kolem krku otroka, ale jejich rozbitím na cestě jejímž výsledkem je a bude místo vhodné pro život. Nikoliv pro smrt.

„Dnes žijeme v Kocourkově proti kterému Hulvákov je rájem.“

Přitom ke změně stačí tak málo. Následovat radu Prokopa Chocholouška a jeho hrdinů. O věcech, o kterých se jen mluví prostě udělat. Jen tak dojde ke změně, kterou většina žádá a jíž se jen hrstka bojí.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace