- Reklama -spot_img

Každá padlá kapka na vyschlou půdu může probudit život.

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

V projektech, které již více než půl dekády realizuji a snažím se nacházet a implementovat řešení, díky kterému bude možné předcházet plýtvání surovinami. Voda je jednou z nich a ač si to zatím mnozí neuvědomují, surovinou, kterou neumíme nahradit, jen zachytit.

Zde na serveru jsme se věnovali několikrát technologiím, které pomáhají s vodou správně zacházet a také šetřit. Ať již to jsou vodní čerpadla FLORIŠ, poháněná větrem a schopná čerpat vodu ze zdrojů až 100 m hlubokých. Taktéž technologie hašení suchou mlhou. Oběma napomáhám k cestě mezi uživatele. Nejen v tuzemsku, ale i zahraničí.

Každá informační kapka, která dopadne na vyschlou půdu, totiž může probudit život. Nedělám to proto, že bych dostával provizi. Dělám to proto, že to může pomoci mnohým získat a následně využívat vodu, jak si zaslouží. Tedy s úctou a rozmyslem.

Zatímco mnozí se na mne dívají jako na blázna a považují mé myšlenky za vtip. Jsou zde i jiní a stále jich přibývá, kteří se myšlenkami zabývají. To, co vypadá jako vtip, vtipem být přestane, pochopíte-li hloubku sdělení.

Důvodem napsání tohoto příspěvku určeného nejen pro výše uvedený server, ale i pro můj vlastní blog, kde vyjde o půl roku později, je zpráva, která se den před jeho napsáním, objevila na facebooku. Objevila se na profilu singapurského občana, s nímž rád komunikuji o aspektech prevence plýtvání, ale i tématu E-MOTION.

On zprávu objevil na dalším zdroji. Obsahem této zprávy není nic víc, nic méně než informace, že Austrálii dochází voda.

Ano je to skutečně tak. Australský venkov naráží na stav vodní nouze, a to ne proto, že „pár dní neprší“, ale proto, že již ani zvířata na běžné australské sucho zvyklá, nedokáží přežít, a umírají žízní a podvýživou.

Situace jde tak daleko, že se voda začala krást a kvůli vodě se začíná zabíjet.

Ten kdo sleduje mé blogy déle, si jistě vzpomene, že jsem již o podobné skutečnosti psal. Fakta byla velmi podobná, jediné co se lišilo, bylo místo. Zatímco nyní hovořím o Australském venkově, před třemi lety jsem hovořil o hlavním městě Jihoafrické republiky (JAR). O dva roky dříve o velkých částech Kalifornie, v loňském roce pak o INDII a PAKISTÁNU.

Destinací přibývá a zatímco Brabec letí sdělit do New Yorku, že dešťovka a dotace všechno spraví, vysychá i zem, na kterou předtím, jen zvysoka… HLEDĚL z ministerského postu údu státní moci.

Chytré dotace pro dešťovku 🙂

I přes sucho, vodu ještě máme. Na vyschlé rybníky rychle zapomeneme a namísto zamyšlení se nad poklesem hladiny u těch, které ještě zbyly, radujeme se ze šířky pláží čekajících na naše těla pomazaná krámy na opalování, čekajícími na smytí v přírodní lázni.

My máme vodu… Ještě…

Její množství však klesá s rostoucí cenou fakturovanou těmi, kdo hospodaření s ní mají v názvu. Činí vše proto, aby se stala dražším zlata a to nebude tak dlouho trvat.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace