- Reklama -spot_img

Jak se připravoval projekt pomalé Vánoce a kolik se zapojilo lidí?

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

Během všech čtyř adventních nedělí jste se s námi mohli zapojit do online projektu #zpomalvanoce, jehož cílem bylo formou kreativních mini DIY návodů motivovat k vánočnímu tvoření. Mezinárodní iniciativa MAKE SMTHNG, jejíž je projekt součástí, se snaží poukazovat na neudržitelný konzum a jeho dopad na klima.

Playlist DIY návodů

Online projekt #zpomalvanoce probíhal na facebookovém a instagramovém profilu Greenpeace Česká republika. Každou neděli jste mohli na Facebooku sledovat živé vysílání, ve kterém jste se s námi mohli zapojit do tvoření vánočních výrobků, které využívají upcyklaci místo nakupování a konzumu.

Kolik se do projektu zapojilo lidí?

Zájem o facebookovou událost byl v řádu stovek. Nejžádanější živé vysílání sledovalo 105 lidí. Nejúspěšnější byla výroba vánoční ozdoby. Poslali jste nám celkem 9 fotek papírových vánočních ozdob.

Nástěnka s vánočními ozdobami

Do projektu se zapojili i další neziskové organizace. V živém vysílání jste mohli vidět zástupkyně neziskové organizace Bezobalu, Permakultura CS a Otevři oči, které mluvily o tom, jak sami snižují dopad svých Vánoc na životní prostředí. O projektu se psalo i ve studentském zpravodajském deníků Masarykovy univerzity Stisk. Článek si můžete přečíst zde.

Kdo za projektem stojí?

Projekt od začátku do konce plánovaly naše dobrovolnice, resp. lektorky vzdělávacího programu Greenspeakers ve spolupráci se zaměstnankyněmi Greenpeace Česká republika. Evža Kobzeva byla odpovědná za grafickou podobu video návodů, Ivana Mertová prováděla nedělními živými vysíláními, Eliška Maříková a Martina Melčáková v živém vysílání názorně ukazovaly, jak daný výrobek vytvořit, Barbora Sommersová vytvářela grafiku příspěvků a spolu s Michaelou Nedvědovou tým koordinovaly.

Do nového roku 2021 přejeme hodně zdraví, štěstí a lásky.

 

Autoři: Ivana Mertová, Martina Melčáková a Michaela Nedvědová

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieUPCYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace