Íránský celní úřad zakázal dovoz jakéhokoliv kovového odpadu, včetně železného i neželezného šrotu z Iráku a Afghánistánu. Tato opatření byla přijata v návaznosti na stížnosti Íránské organizace, která sleduje dovozy odpadu do Íránu.

Odpad z obou zemí, by mohl být kontaminován radioaktivním materiálem nebo chemikálií. Některé zásilky mohou obsahovat také nevybuchlou munici.

Írán nepatří mezi velké dovozce šrotu. Íránský ocelářský průmysl většinou používá železné houby asi z 10% až 15% druhotné suroviny, jako vstupní surovinu. Tato surovina je většinou získávána od tuzemských dodavatelů, zatímco zbylá část se dováží především z Ázerbájdžánu nebo Kazachstánu.

Nicméně se očekává, že se dovoz šrotu bude nadále zvyšovat, protože stav domácí nabídky nebude schopen paralelně reagovat na požadavky zpracovatelů a výrobců oceli v zemi.

Zdroj: platts.com

 

Facebook komentáře

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu. Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat komentář