- Reklama -spot_img

Firma musí zaplatit pět milionů za ukládání odpadu do terénu

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Na pozemcích u Mýta mohly být na základě povolení stavebního úřadu provedeny hrubé terénní úpravy za využití zeminy a štěrku. Namísto toho firma navezla podle ČIŽP více než 47 tisíc tun směsi odpadů.

Pětimilionovou pokutu udělila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě Demolice Recyklace za to, že k terénním úpravám u Mýta na Rokycansku použila směs odpadů ze stavební činnosti a porušila tak zákon o odpadech.

Pokuta je pravomocná, sdělila v úterý mluvčí ČIŽP Radka Burketová. Pokutovanou firmu, sídlící původně v Kyšicích a nyní ve Starém Plzenci na Plzeňsku, se zatím nepodařilo kontaktovat.

Na pozemcích u Mýta mohly být na základě povolení rokycanského stavebního úřadu provedeny hrubé terénní úpravy za využití zeminy a štěrkové drti. Namísto toho firma navezla podle ČIŽP více než 47 tisíc tun směsi odpadů, která obsahovala mimo jiné recyklát z výstavby divadla v Plzni, kusy betonu, zámkové dlažby, asfalt, armovací dráty, kabely a podobně.

Nakládání s odpady je nejčastější prohřešek

„Řádně nebyla prováděna ani kontrola přebíraných odpadů a plocha nebyla zajištěna před ukládáním odpadů cizími osobami. Společnost Demolice Recyklace navíc s našimi inspektory při kontrole nespolupracovala, za což jí byly uloženy ještě dvě pokuty v celkové výši 150 tisíc korun,“ doplnila ředitelka plzeňského oblastního inspektorátu ČIŽP Petra Horčicová.

Nesprávné nakládání s odpady je prohřešek, který plzeňská ČIŽP postihuje nejčastěji. Loni inspektoři vyměřili v Plzeňském kraji přes 300 pokut, z toho 123 se týkalo špatného nakládání s odpady, například ukládání vytěžené zeminy. Celkem loni krajská inspekce provedla 1437 kontrol a udělila 308 pokut.

 

Zdroj: ČTK

//

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace