- Reklama -spot_img

Efektivní využívání energie a odpadů v podnikatelské sféře

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádá veřejnou debatu na téma Efektivní využívání energie a odpadů v podnikatelské sféře. Debatu bude moderovat Jan Macháček, analytik Lidových novin a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Evropská komise letos představila svou vizi energetické unie, která ovlivní všechny členské státy EU. Vyšší integrovanost trhu s energií počítá se zajištěním bezpečnosti velkého počtu dodávek z obnovitelných zdrojů a podporuje vývoj moderních a šetrnějších technologií. Významným prvkem této unie je i prosazování vysoké energetické účinnosti zajišťující úspory a rozumné nakládání s velkým množstvím odpadů, které naše konzumní společnost produkuje. Nejeden podnikatel založil své podnikání na zpracování odpadů a díky recyklaci tím umožnil opětovné použití materiálů v dalších odvětvích průmyslu.

Jaké změny přinese energetická unie? Co to znamená energetická efektivita? Jaká systémová opatření budou zavedena? Dokážeme jako společnost přepnout na takzvanou zelenou energii a zároveň pokrýt naší spotřebu? Jak se v ČR nakládá s odpady a lze v tomto odvětví úspěšně podnikat?

O tématu budou spolu s Janem Macháčkem diskutovat:

Max Wandler, expert na energetiku, Česká spořitelna

Martin Sedlák, ředitel, Aliance pro energetickou soběstačnost

Petr Havelka, ředitel, Česká asociace odpadového hospodářství

František Petružálek, šéfredaktor, časopis Czech Industry

Debata proběhne dne 24. 11. 2015 od 18:00 do 20:00 v CERGE, Politických vězňů 7, Praha 1.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace