- Reklama -spot_img

Chtějí přitáhnout pozornost k tématu recyklace

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Před Národní technickou knihovnou v Praze vyrostl pětimetrový strom z PET lahví. Za tři dny ho tam postavili studenti architektury ČVUT, kterým pomáhali i žáci základních a středních škol. Instalací chtějí studenti přitáhnout pozornost k tématu sběru a recyklace plastů v České republice.

Z barev převažuje na stromku zelená, ale lze na něm najít i třeba lahve oranžové, růžové nebo červené.

Celkem na celou instalaci padlo zhruba dvanáct tisíc plastových lahví. To je množství, které podle studentů Češi vyprodukují během pár chvil.

Mezi pěti až deseti minutami vznikne v České republice takové množství,“ říká jedna z autorek plastového stromu Kateřina Nováková.

Právě na to a na význam recyklování chtějí studenti instalací poukázat.

„Tenhle ten strom manifestuje fakt, který jsme objevili nedávno, že v České republice se třídí velmi dobře, ale na úroveň Evropské unie to pořád nedosahuje. V EU se skládkování plastu blíží nule, protože jde o zdroj. Kdežto v České republice na skládce desítky procent plastu zůstávají,“ doplňuje Kateřina Nováková.

Strom studenti rozsvítili dnes v 18 hodin, před Národní technickou knihovnou a zůstane až do 26. prosince.

Autor:  Filip Titlbach

Zdroj: rozhlas.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace