- Reklama -spot_img

Český knižní secondhand Knihobot, bude fungovat i na Slovensku

Slovensko dostane šanci vracet knížky do oběhu přes český Knihobot, kurýři je odvezou zdarma

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Udělat jednu fotku komínku knížek, předat je kurýrovi a pak už jen čekat na peníze, které vydělají při prodeji. Od konce října mají tuto možnost také na Slovensku, kam nově začnou jezdit kurýři českého knižního secondhandu Knihobot. Fungovat zde bude se stejným modelem, který z něj v průběhu necelých dvou let udělal největší službu pro bezpracný prodej přečtených knížek v Česku. A také na Slovensku plánuje ještě letos vydělat pro majitele starších knih první desítky tisíc euro. Kompletní vstup na Slovensko je pak naplánován na příští rok.

Služba bude fungovat stejně jednoduše jako v Česku – knížky na Slovensko přiveze kurýr nebo je možné využít síť Zásilkovny. Při prodeji a vracení knížek zpět do oběhu stačí nafotit na jednu fotografii jejich hřbety a zaslat je formulářem do Knihobotu na posouzení. Pokud se jedná o tituly, které má smysl nabídnout novým majitelům, Knihobot pro ně zdarma pošle kurýra. Nechybí ani možnost zanést je na některou z poboček Zásilkovny.

Tituly budou následně nabídnuty k prodeji na webu Knihobot.cz, pro který se používá dobře fungující model holandské aukce – v úvodu nabídne cenu, za kterou se v minulosti již knížka prodala a pokud se kniha za tuto cenu do měsíce neprodá, cena se sníží. Z každého prodaného titulu pak bude původnímu majiteli vyplaceno 60 % prodejní částky bez 29 Kč. Provizi přepočtenou na eura bude Knihobot vyplácet na slovenské bankovní účty zákazníků.

KNIHOBOT: Dominik Gazdoš, Pavel Pekař, David Gazdoš, zakladatelé Knihobotu

“Už od našich začátků máme nezanedbatelnou část objednávek ze Slovenska, aniž bychom se o to jakkoli snažili. Naši slovenští zákazníci navíc dlouhodobě projevují zájem přes Knihobot knihy i prodávat, protože podobná služba u nich zatím neexistuje,” zmiňuje Dominik Gazdoš, zakladatel Knihobotu. “A do konce roku chceme vydělat první eura majitelům, na jejichž knížky by jinak sedal prach. Věříme, že většina z nich peníze využije zase na knižním trhu.”

Aktuální novinka v podobě bezplatného svozu knížek ze Slovenska je mezikrokem před kompletní expanzí služby, která je naplánována na příští rok. Knihobot totiž slovenskému trhu věří – antikvariátů je u východních sousedů v přepočtu na hlavu méně než v Česku, menší počet je i specializovaných bazarových systémů nebo platforem pro snadný prodej přečtených knih. Přitom chuť vracet knihy do oběhu – ať už z ekonomických nebo ekologických důvodů – je tu podobná jako v Česku a vlastně celé Evropě.

O Knihobotu

Knihobot.cz je největší český knižní second-hand. Kombinuje moderní technologie se zodpovědným přístupem ke knihám z druhé ruky. Jeho hlavní misí je změnit fungování trhu a naučit Čechy vracet knihy zpět do oběhu. Funguje po celé republice – knihy dokáže vyzvednout na jakékoliv adrese a stejně tak je kamkoli zaslat. Tituly prodává na bázi komisního prodeje a díky dlouhodobé práci s daty může zajistit tu nejlepší prodejní cenu i rychlost prodeje.

Pod značkou Knihobot funguje do roku 2019, kdy navázal na předchozí projekt svých zakladatelů Dominika Gazdoše, Davida Gazdoše a Pavla Pekaře. Jen za letošní rok prodal už 350 000 knížek z druhé ruky.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieUDRŽITELNOST
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace