- Reklama -spot_img

Čerpadla Floriš sníží plýtvání vodou dvakrát více při stejné rychlosti větru

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Vážení čtenáři mám velkou radost, že mohu být prvním v Česku, ale i v zahraničí, když zde mohu zveřejnit informaci o skvělém projektu. Ten má významný vliv na velké objemy plýtvání vodou. Pokrokový projekt nejen v ČR, ale také v okolních státech a dalších kontinentech světa.

Rád bych všechny touto cesto informoval, že začátkem roku 2020 vstupuje na trh nové a inovované čerpadlo z dílny Pavola Floriše. Člověka, který není tak hrdý na cenu GLOBE AWARD, kterou obdržel jako nejlepší projekt ve své kategorii v roce 2015, ale na to kolika lidem již jeho produkty pomohly zajistit přístup k vodě. Čerpadla FLORIŠ pomáhají po celém světě.

Větrná čerpadla pana Floriše jsem zde už zmiňoval několikrát. Jejich vývoj lze sledovat i na firemních stránkách pfloris.cz. Na tyto stránky se mnohdy dostanou novinky později, než ke mně samotnému. Já mám potom o to větší radost, že jsem považován panem Florišem za člověka, kterému je možné nejen důvěřovat, ale se kterým lze konzultovat různá témata, bez ohledu na jejich zaměření.

Větrná čerpadla Floriš se uplatní především v místech, kde chybí elektřina.

Právě proto mám nyní tu čest představit novinku, čerpadlo FLORIŠ s pracovním válcem PVF-92. 

V čem je tady čerpadlo jiné než ostatní?

Jsou to maličkosti, které čerpadla FLORIŠ opět vynesou míle před konkurenci. Detaily, které dokáží při síle větru 3 m/s zajistit za 1 minutu 15 zdvihů o objemu 0,78 l vody, což je dvojnásobek oproti předchozím typům.

V praxi to znamená možnost čerpat hloubkovou vodu až 11,7 litrů za minutu. Tedy při kontinuálním provozu až 16.848 litrů vody za 24 hodin. To vše s pracovním válcem 92 mm s převodem 1:2 a dovážením na páce.

S ohledem na skutečnost, že většina České republiky byla po celou minulou zimu bez sněhu a vlastně celý rok bez výraznějších srážek, bude sucho na většině území opět největší ve sledované historii. Doporučuji všem nejen myslet na zadní kolečka, či spoléhat na dotace, ale myslet i na mnohem důležitější věc.

Tou je voda, která znamená život.

Podzemní voda na území Česka přítomna je, ale stále více se začíná dostávat mimo hloubky do kterých by bylo reálné, či případně rentabilní vrtat a budovat standardní studny. Zároveň mohou být zdroje vody mimo oblast se snadným přístupem k elektrické energii a čerpat vodu za pomoci naftových agregátů by bylo nejen drahé a hlučné, ale i značně neekologické.

Právě pro takové podmínky jsou jako stvořená větrná čerpadla a technologie pana Floriše

Namísto používání vyrobené energie se zde využívá vítr. Namísto studny o standardním průměru, jen vrtání do země. Namísto permanentního přilévání nafty, jen dobře nastavit objem odběru a objem vody vrácené zpět do vrtu, tak aby byla trvale okysličována.

Právě okysličování bylo jedním z důvodů, proč se pan Floriš snažil původní verzi čerpadla nazvanou PVF-65 vylepšit. Stále větší množství zákazníků, totiž nestálo ani tak o vyčerpávání vody, jako o její okysličování ve vodních plochách. Díky přísunu kyslíku totiž přestalo umírat takové množství vodních živočichů. Zejména ryby, jak tomu bylo v minulých letech. Pomoc je proto na místě jak v létě, tak v zimě ať je se sněhem, či bez sněhu.

Okysličování vody v rybnících se tak stalo druhým nosným prodejním argumentem pro výrobky z rukou pana Floriše.

Na závěr ještě jedno doporučení, zmíněné na začátku dnešního příspěvku. Neváhejte. Nejen, že výrobní kapacity pana Floriše jsou omezené, ale zároveň bude v tomto roce realizovat více projektů mimo Evropu. Mohlo by se vám tedy stát, že se na vás hned tak nedostane. Budete potom na suchu a to by přeci byla škoda, nemyslíte?

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace