- Reklama -spot_img

Cena EARTHSHOT PRIZE ztratila na počátku své existence jeden měsíc

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Krása i nebezpečí cizího jazyka. K práci, kterou denně vykonávám patří pravidelná jednání a komunikace. Jednám s řediteli společností nebo představiteli různých organizací. Také komunikuji s dělníky, povídám si se studenty nebo dětmi. Před žádnou ze skupin nic nezastírám ani netajím, pouze svou řeč a slova přizpůsobuji prostředí v němž se nacházím.

To vše uvedené činím ve třech jazycích a v několika dalších jsem schopen vést konverzaci již ne tak plynulou, ale stále smysluplnou, i když mi do ní občas vstoupí chybějící výraz, či slovíčko z jiného jazyka.

V minulém roce jsem pracoval v průmyslových závodech patřících třinácti národnostem. Měl jsem možnost hovořit s lidmi reprezentujícími trojnásobek národů. Výsledkem bylo, že jsme si prostě rozuměli. Nejlepšího výsledku je možné dosáhnout ne tehdy, jste-li vy i váš protějšek příslušníci stejného národa a hovoříte-li shodnou mateřštinou, ale kupodivu tehdy, když jste cizinci a hovoříte třetím jazykem. Samozřejmě na kterém se shodnete, například angličtinou.

Právě ona mi dala impuls k napsání tohoto článku. Váže se totiž k jednomu z mých anglicky psaných příspěvků na sociální síti LinkedIn.  Příspěvek nese název COUNTDOWN, tedy odpočet. Mnozí si tento výraz spojují, ani ne tak se startem další kosmické rakety, jako spíše s přicházejícím novým rokem, kdy se odpočítávají vteřiny do půlnoci.

Můj odpočet je trochu jiný, týká se totiž vyhlášení „Ekologické Nobelovy ceny nazvané THE EARTHSHOT PRIZE“, za kterou stojí mimo jiné i princ William nebo sir David Attenburough.

V článku poukazuji za skutečnost, že ti, kdo chtějí do deseti let, tedy 120 měsíců zachránit svět, právě jeden měsíc promrhali.

Zbývá jim měsíců jen 119.

Jedním z prvních komentářů, který dal člen mé profesní sítě ze Singapuru, kde mě doporučoval, abych byl trpělivý „patient“. Když jsem si komentář přečetl, zažil jsem opět okamžik prozření. Spočíval v maličkosti. Slovo „patient“ přeloženo do českého jazyka znamená trpělivý, zároveň však stejné slovo, přeloženo do českého jazyka znamená i pacient.

Právě tato souvislost byla objevem, který máme tak dlouho před očima, až ho přestaneme vidět. Ve skutečnosti nám však „trpělivost“ místo růží, přináší zkázu.  O trpělivost žádají politici, předkládajíce své plány na dobu za 30 let. Žádají banky snižující úroky až na zápornou úroveň. Také lékaři žádají, když předepisující další a další léky. O trpělivost žádají obchodníci, využívající reklamační lhůty do posledního dne daného zákonem. Ti všichni žádají o trpělivost, aby se ti, co byli zdrávi, stali pacientem závislosti.

 

Buďte trpěliví, změna přijde, slyšeli jsme v DAVOSU

Buďme trpěliví, dálnice bude, slyšeli jsme na D1

Buďte trpěliví, digitální dálniční známka bude

Buďte trpěliví…

Namísto řešení je závislost a namísto výhry je prohra.

Tak dlouho jsme čekali, tak dlouho jsme diskutovali a pozorovali řečníky slibující změnu. Bohužel změna odplynula spolu s nimi poté, kdy pohodlný a bohatý život strávili na politickém stolci dotovaném těmi, kdo tomu všemu věřili.

The EARTHSHOT PRIZE ztratil již na počátku své existence jeden měsíc.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace