- Reklama -spot_img

Budoucnost podnikání tkví v eko-efektivitě, říká u příležitosti Světového dne vody investor Jaroslav Kaizr

Aktuálně

Linda Kratochvílová
Linda Kratochvílováhttps://newsman.cz/
Nabízíme profesionální zpracování odborných článků se zpětnými odkazy v našem tematickém magazínu. Kvalitně zpracovaný článek je efektivním nástrojem k prezentaci vašeho nového nebo zaběhnutého projektu, produktu nebo služby.

Jen k dnešnímu dni zemřelo, v důsledku nedostatku pitné vody, od počátku letošního roku 396 634 osob a spotřebováno bylo na 1 091 962 bilionů litrů vody. V důsledku nárůstu lidské populace, globálního oteplování a nevratného znečištění, se zásoby pitné vody každoročně ztenčují. Pokud se rychle něco nezmění, podle odhadů odborníků nebude mít, v blízké budoucnosti, až 25 % populace dostatek vody pro běžnou spotřebu. Udržitelné vodohospodářství, zavádění technologií na úsporu vody a pro zadržení vody v přírodě, si ve svých projektech klade za cíl i český developer a generální dodavatel Demaco.

Mottem letošního Světového dne vody, je „valuing water“, v překladu „význam vody“ a klade si za cíl obsáhnout environmentální, sociální i kulturní aspekty tohoto cenného zdroje. Světový den vody zavedla v roce 1993 OSN, důvodem byla alarmující skutečnost, že více jak 1 miliarda světové populace trpí nedostatkem pitné vody. To si uvědomují i mnohé společnosti, které při svém podnikání stále více dbají na udržitelnost a obnovitelnost zdrojů. Jednou z nich je česká jednička v inovacích při revitalizaci brownfieldů, společnost Demaco, jejímž partnerem je investor a jeden z předních odborníků v oblasti komerčních nemovitostí, Jaroslav Kaizr. „Při výstavbě vždy klademe důraz na hospodárné využívání vody. Maximální zasakování a retence dešťové vody v území, stejně jako úspora spotřeby pitné vody, patří mezi naše hlavní priority. V rámci našich projektů se snažíme držet zásad tak zvané eko-efektivity, tedy zvyšování komfortu
a kvality prostředí pro uživatele prostoru, ale zároveň menší zátěže pro životní prostředí,“
říká Jaroslav Kaizr.

Bodují projekty na úsporu vody

Společnost Demaco si zakládá na kvalitě a udržitelnosti svých projektů. Za svůj přístup si vysloužila ocenění Best of Reality 2020. Stříbrnou příčku soutěže obsadila s projektem DMC Pardubice I. zaměřeným na úsporu vody díky systému tzv. obrácených studní. Ty napomáhají ke vsakování vody do půdy a tím i k doplňování rezervoáru spodní vody v dané lokalitě. Namísto odčerpávání podzemních zásob vody přispívá firma touto technologií k jejich doplňování.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieVODA
ZdrojDemaco
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace