- Reklama -spot_img

BB Box spouští zpětný odběr obalů, chce podpořit jejich recyklaci

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Zákazníci služby BB Box od Bageterie Boulevard, která je jedničkou na českém trhu s firemním občerstvením, mohou nově využít zpětný odběr boxů. Služba BB Box využije možností reverzní logistiky s cílem zajistit recyklaci maximálního množství svých využitých cateringových obalů. Službu mohou v pilotním provozu zatím využít firmy a instituce v Praze, právě zde má BB BOX nejvíce zákazníků.

BB Box vozí každodenně po celé republice stovky objednávek. Navíc skoro třetina firem objednává občerstvení dvakrát týdně a častěji. V jedné objednávce je průměrně kolem 3 BB Boxů. Primárně pro tyto zákazníky je zpětný odběr ideálním řešením. Kurýr při předání nové objednávky automaticky přebere prázdné BB Boxy z té předchozí a postará se o jejich vytřídění. Nic není třeba předem hlásit a firmám tak odpadá starost s tříděním prázdných obalů, které bývá časově náročné. Zpětný odběr se prozatím spouští v Praze, která je v počtu závozů BB Boxů nejvíce frekventovaným městem a nabízí tak nejlepší možnosti pro jeho testování.

„Mezi základní body smart office cateringu patří komplexní jednoduchost využívání služby a také udržitelnost. Proto jsme se rozhodli našim zákazníkům co nejvíce zjednodušit nejen systém objednávek, ale i následné nakládání s prázdnými obaly. Ty jsou samy o sobě po oddělení plastové folie jednoduše recyklovatelné, víme však, že jsou poměrně velké. Takže si úklid a správné vytřídění obalů po poradách nebo akcích rádi vezmeme prostřednictvím kurýrů na starost,“ říká Levon Ter-Ghazaryan, projektový manažer služby BB Box. „V loňském roce jsme doručili desetitisíce objednávek, proto věříme, že můžeme touto novinkou výrazně přispět k udržitelnějšímu zacházení s našimi obaly a jejich recyklaci.“

Obaly BB Boxů nejsou jednodruhové a při jejich třídění je třeba oddělit plastovou folii od papírového těla. Služba takto zákazníky instruuje již nyní, teď však zpětným odběrem celý proces ještě zjednoduší a zvýší šance na správné vytřídění každého použitého boxu prostřednictvím svých kurýrů.

Můžeme touto novinkou výrazně přispět k udržitelnějšímu zacházení s našimi obaly a jejich recyklaci.

Samotné boxy jsou navrženy tak, aby v nich mohl přirozeně proudit vzduch, který zamezuje nahromaďování vlhkosti. To prodlužuje čerstvost i životnost jídla uvnitř. Díky tomuto řešení získaly na vyhlašování Obalu roku 2019 celkové druhé místo a vítězství v kategorii SAVE FOOD. Ta se zaměřuje na roli obalů při omezení plýtvání potravinami a je vyhlašována v rámci stejnojmenného projektu Agentury pro zemědělství a výživu OSN.

Chytré firemní občerstvení v podobě BB Boxů si mohou objednávat dvě hodiny před doručením firmy a úřady v největších českých městech po celé České republice – například v Praze, Brně, Plzni, Ústí nad Labem, Teplicích a v Mladé Boleslavi. V Ostravě, Hradci Králové, Kladně, Kolíně, Mostě, Liberci nebo Pardubicích pak funguje možnost osobního vyzvednutí. BB Boxy vždy obsahují čerstvě upečené bagety z Bageterie Boulevard v různých variantách, kromě baget a snídaňových boxů je možné objednat i wrapy, muffiny nebo nápoje. Mezi pravidelné zákazníky BB Boxu patří například Seznam, Tesco, L’Oréal, agentura H1 nebo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: tisková zpráva BB Box – Bageterie Boulevard

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace