- Reklama -spot_img

50 let mění Greenpeace svět

První internet měla vedle univerzit česká kancelář, vzpomínají její zakladatelé

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Před 50 lety se 12 odhodlaných mužů vydalo z kanadského Vancouveru směrem k americké Amčitce, kde měla být odpálena pokusná jaderná bomba. Svou loď pojmenovali Greenpeace. A přestože je na cestě zastavila bitevní loď a do svého cíle nedopluli, podařilo se jim založit organizaci, která se rozšířila na všechny kontinenty včetně Antarktidy a která prosadila konec jaderných testů, zákaz komerčního lovu velryb či vyhazování radioaktivního a toxického odpadu do oceánů.

Když po Sametové revoluci přijel na Václavské náměstí v Praze duhový autobus Greenpeace Rakousko, přišly ho přivítat desítky tisíc lidí. Nedlouho poté vznikla i česká kancelář Greenpeace, která teď slaví 30 let od svého založení. Jaké byly začátky Greenpeace a jaké byly důležité kampaně ve světě i na českém území? O tom na webináři debatují někdejší koordinátor uhelné kampaně, jeden z prvních zaměstnanců Greenpeace a později také programový ředitel Jan Piňos, někdejší vedoucí jaderné kampaně, jeden z prvních zaměstnanců a nyní člen rady Greenpeace Petr Hlobil, někdejší tiskový mluvčí a fotograf Greenpeace Václav Vašků a někdejší tisková mluvčí a koordinátorka evropských projektů Greenpeace Lucie Černá.

Autor: Lukáš Hrábek, Greenpeace

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieEKOLOGIE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace