- Reklama -spot_img

Zrušení 500-eurové bankovky se nelíbí Německé asociaci obchodníků s kovy

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Německá asociace obchodníků s kovem (VDM) vyjádřila svůj nesouhlas s Evropskou centrální bankou (ECB), která se chystá pomalu zrušit  500-eurovou bankovku. Jedná se o další krok směrem k „Big Brother“ sledování obchodních společností a občanů, apeluje VDM.

Přestože počet 500-eurovek vydaných ECB stále klesá už od prosince 2015, banka si klade za cíl další snížení těchto bankovek s odůvodněním boje proti trestné činnosti, jako je praní špinavých peněz a obchodování s drogami. Avšak některé organizace a zejména obchodníci s kovy varující nad důsledky tohoto opatření.

„ECB je toho názoru, že tyto bankovky používají hlavně zločinci. Není to v pořádku, když se kriminalizuje poctivé průmyslové odvětví,“ komentuje ředitel společnosti VDM  Ralf Schmitz.

Autor: Milan Karmazín

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace