- Reklama -spot_img

Vytápění pomocí odpadu z vinné révy

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Kotle Benekov řady S umožňují firmě pracující s biomasou využít odpad z této biomasy při standardní produkci tak, že odpad s nulovou hodnotou se po zpracování stane hodnotným palivem, které ušetří majiteli stotisícové částky za nákup fosilního paliva – zemního plynu.

Anton Pavlovič Čechov:

„Praobyvatelem Evropy je nesporně vinná réva.“

No to si teda pište…Vjíždíme do Čejkovic a den je jako vymalovaný. Vítá nás obec, jejíž jméno se poprvé objevuje v roce 1248 a je taky jako vymalovaná. Počátky jsou spjaty s řádem templářů a jejich gotickou tvrzí. Tvrz potřebuje sklepy a templáři potřebují artikl pro obchod i vlastní spotřebu. Co asi dáme do sklepů v těchto zeměpisných šířkách? No jistě, víno. Pak už nikoho neudiví, že tyto sklepy se jmenují Templářské. A jsme doma, tedy na jižní Moravě. Žil zde „tatíček“ Masaryk, ještě jako malý chlapec, jehož rodiče se sem přistěhovali za prací z Hodonína. Když přivřete oči, uslyšíte pískot jiřiček, které protínají prosluněné nebe nad zvlněnou krajinou se žebrováním vinohrady, se sklepy a sklípky, po obvodu zástavby obce. Nyní ty oči otevřete, ať nezakopnete o schod u vstupu do sklepa. Teď to ještě jde, zpátky to nemusí jít tak snadno. Jiskřící víno ve skleničce, zvuk cimbálky, příjemný chlad sklepních kleneb a tlumené světlo vám nabízejí svoji náruč. Vlídnou, konejšivou, zklidňující náruč. No a při takové anestézii duše i těla pište reportáž.To je zase jeden úkol. Poradcem nám nebude nikdo jiný než sklepmistr rodinného vinařství Sýkora, pan Roman Pätoprstý.

Celý článek zde

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace