- Reklama -spot_img

Vynález ekologické podestýlky z odpadu z výroby hygienických potře

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Mít zvířecího mazlíčka je srdeční záležitostí. Asan dělá soužití s ním příjemné a obohacující.

Všechno začalo před deseti lety, když si zakladatel mirotické firmy Asan – CZ s.r.o. Tomáš Karafiát nechal patentovat svůj vynález – ekologickou podestýlku z odpadu z výroby hygienických potřeb. Jako chovatelé chtěli s manželkou Lenkou pro své zvířecí mazlíčky to nejlepší a povedlo se. Od té doby navíc podestýlky stále vylepšují.

Jako dlouholetí chovatelé se setkávali s problémy odřených ťapek morčat a na výstavách za to některé chovatele čekaly i stržené body. „Podestýlky minerální, peletové nebo hoblinové jim ťapky úplně poškrábaly. Někteří chovatelé si stěžovali, že poranění bývala až do krve.. Čím je morče těžší, tím víc trpí,“ vysvětlila Lenka Karafiátová.

Tommi - asan

Zdroj: oficiální zdroj

Pro morčata, ale i králíky, je podle ní velice důležité, z čeho podestýlka je, protože na ní tráví celý svůj život. Pro chovatele je podestýlka také důležitá – zejména s ohledem na absorpci pachů. A v tom je další bonus stelivaAsan. Při jeho používání totiž žádný zápach nepocítíte. Potvrzuje to i Jana Krupauerová z Písku, která chová doma v bytě zakrslého králíka. „Máme klec se záchůdkem. Dříve jsem do něj používala klasickou minerální podestýlku pro kočky. Některá se po namočení změnila v bláto a některá hrudkovatěla. Nejpozději za tři dny se musela měnit, protože se z klece šířil zápach. Měkké granulky Asanu se v něm nerozmočí a od doby, kdy je používám, žádný zápach z klece necítíme. Také je moc fajn, že se záchůdek mnohem lépe čistí než dříve. Velkou výhodou je i to, že se využitá podestýlka může spláchnout do toalety,“ podělila se o zkušenosti Jana Krupauerová. Připomněla také lehkost podestýlky. Několikalitrové balení si snadno odnese z města domů v ruce. Dokazuje jen to, že se sen manželů Karafiátových, aby byli spokojení zvířecí mazlíčci i chovatelé, splnil.

Tommi - asan

„Podporujeme v dětech zájem o přírodu a chovatelství. Sponzorujeme spolek Králičího Hopu v Rychnově nad Kněžnou. Spolupracujeme také se vzdělávacími, chovatelskými a částečně ekologickými organizacemi. Usnadňujeme chov zvířat astmatikům, alergikům i seniorům,“ doplnila Lenka Karafiátová. Asan je nezávadný, bez prachu a parfemace, omezuje růst bakterií a plísní, neobsahuje patogeny způsobující alergie.

Ve společnosti Asan pracují v zásadách udržitelného rozvoje – surovinu netěží, nekácejí ani nevyrábí za použití vody. Na obaly používají výhradně papír. Asan je vyroben recyklací druhotné suroviny a po využití je stoprocentně rozložitelný.

Autor: tn.nova.cz

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace