- Reklama -spot_img

Udržitelnost legálně vyráběných produktů obsahující nikotin

Aktuálně

Michael Rada
Michael Radahttp://industrial-upcycling.cz/
Po 25 lety převážně v korporátním světě a logistice jsem se v roce 2013 osamostatnil a rozhodl se že začnu budovat svět bez odpadů a plýtvání. Protože to nikdo přede mnou v průmyslové sféře nezkusil, neexistovali nástroje ani postupy, tak jsem je vytvořil a v témže roce představil INDUSTRIAL UPCYCLING. O dva roky později se stal tento nástroj základem pro specifikaci obsahu INDUSTRY 5.0. Nehovořím o tom, co by se mělo udělat, udělám to. Tam kde jiní svou cestu končí, tam já ji začínám. Jmenuji se Michael Rada a buduji svět ve kterém chci abyste žili Vy i vaši potomci.

Jaké jsou podoby udržitelnosti? Pojem udržitelný rozvoj, to je mezi politiky a firmami velmi oblíbený. Nejraději ho používají v anglické podobě – SUSTAINABLE DEVELOPMENT. Při podrobnějším přezkoumání však zjistíme, že každý si tento výraz vykládá odlišně a nikomu to vlastně nevadí.

Nejčastějším výkladem je UDRŽ JAK DLOUHO MŮŽEŠ

Není specifikováno přesně co, a proto se může jednat o profit, uživatele, konzumenty, business, zakázky, příjmy, úplatky, práci, zaměstnání…

Dnešní článek jsem se rozhodl napsat po komunikaci s manažerem největšího výrobce cigaret v tuzemsku. Tedy abych byl přesnější s manažerem udržitelnosti, jak zní jeho oficiální titul.

Pan Roman Grametbauer, který na síti LINKEDIN zveřejnil příspěvek a nad těmito řádky děkuje slovy, která ve mně vyvolala nutnost komentáře. Spíše dotazu, protože se otázce kouření a souvislostí věnuji již delší dobu. Mnoho mých komentářů zůstává z pohledu autora příspěvku bez odezvy. Nicméně v tomto případě trvalo jen krátkou dobu, než jsem dostal odpověď, a to v podobě žádosti o upřesnění.

Ptal jsem se totiž na následovné

„myslíte tím způsoby kterým návyk na drogy u uživatele vzniká rychleji?“

Odpověď zněla

Můžete, prosím, konkretizovat?“

Proto jsem tak učinil

„Dobrý den pane Roman Grametbauer mohu. Těmi způsoby myslím distribuci „nových“ cigaret postavených na inhalaci páry, pokud se nepletu je to mimo jiné i vaše společnost, která tyto produkty vyrábí a distribuuje. Jméno si bohužel nepamatuji, ale myslím, že na stránkách vaší společnosti bude k dispozici“

A stejně promptně reagoval i autor

Michael Rada Dobrý den, máte na mysli zahřívaný tabák, to chápu, ale jde mi o to, zda se s námi podělíte i o nějaká konkrétní podložená vědecká data, týkající se Vašeho tvrzení. Děkuji.“

Jsem rád za každou plodnou diskuzi

„Dobrý den pane Roman Grametbauer jsem rád, že došlo k vysvětlení. Mohl bych před odesláním prosím požádat o zaslání konkrétně podložených vědeckých dat, že váš výrobek nezpůsobuje drogovou závislost. Nerad bych Vám zaslal špatnou formu. Děkuji.“

A díky ní se bylo možné dobrat výsledku, který považuji za klíčový

Vaše počáteční tvrzení se ale týká něčeho jiného (rychlost). To, že naše bezdýmné výrobky nejsou bez rizika, obsahují nikotin a jsou návykové, je všeobecně známá věc. Naše výrobky jsou navrženy tak, aby významně snížily nebo odstranily tvorbu škodlivých nebo potenciálně škodlivých látek, které vznikají při hoření. Nejlepší je samozřejmě s kouřením vůbec nezačínat. Detailní informace k naší vědě jsou k dispozici na https://www.pmiscience.com/

V případě, že rozumím prezentovanému textu správně je cílem společnosti, kterou autor v tuzemsku z pozice udržitelného rozvoje reprezentuje na oficiální konferenci periodika patřícího do portfolia premiéra, jenž je ve střetu zájmů s pravidly země, kterou vede, DISTRIBUCE LEGÁLNĚ VYRÁBĚNÝCH VÝROBKŮ OBSAHUJÍCÍCH NIKOTIN, JSOU NÁVYKOVÉ A NEJSOU BEZ RIZIKA

I to může být podoba udržitelnosti. Podoba, která však nepatří k té, kterou bych ve světě bez odpadů a plýtvání, který buduji, chtěl vidět já sám. Nemyslím si totiž, že je správné, aby bylo legální vyrábět a distribuovat výrobky, které JAK JE VŠEOBECNĚ ZNÁMO, poškozují zdraví, a navíc budují závislost končící často smrtí závislého.

Na závěr diskuze s autorem jsem si dovolil odkázat na jinou zprávu. Jednu z mnoha, které v posledních měsících rezonují nejen internetem, ale i vědeckých a politickým světem. Zprávou, která namísto usměvavého vědce, jenž má zajištěnu budoucnost spolu s předem danými výsledky svého zkoumání, ukazuje, co se děje s tělem v případě EVALI (jenž je novým zdravotním a medicínským výrazem, který v souvislosti s produkty vyráběnými a distribuovanými tabákovými a dalšími společnostmi vznikl po náhlém nárůstu počtu náhlých úmrtí).

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
- Reklama -

Aktuálně

2 KOMENTÁŘE

  1. Každý výrobek zanechává určitou stopu a cigarety jsou toho důkazem. Já konkrétně vapuji a tam toho odpadu co zbyde je někdy opravdu hodně, ale myslím, že lepší ne už klasických cigaret. Co s tím?

  2. DObrý den, děkuji Vám za Váš dotaz. Nejsem kuřákem a ani nevapuji, ale i přesto si myslím, že každý z výrobků může nalézt po skončení své primární funkce uplatnění. Nevím, jak to, o čem hovoříte vypadá, ale i bez této znalosti mne napadá, zda-li by se nemohly tyto části opakovaně plnit. Budete-li mít zájem, můžete mi fota a rozměry zaslat na e-mail Michael.Rada@gmail.com a můžeme se na možnosti podívat společně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace