Třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace

0

Na přelomu srpna a září 2015 se po České republice uskutečnil projekt na podporu třídění odpadu a recyklace s názvem Ekompilace.

Města Vsetín, Rokycany, Mělník, Jičín, Jindřichův Hradec a Humpolec připravila na svých náměstích a parcích zdarma pro širokou veřejnost koncertní křty. Akce se konaly ve spolupráci s informačním portálem Samosebou.cz. Na minifestivalech se křtilo v pořadí už čtvrté CD Ekompilace, které spolu s informacemi o správném třídění odpadu dostal zdarma úplně každý návštěvník.
Hlavním pomocníkem byla letos oblíbená skupina Rybičky48. Příchozí mohli slyšet i osm dalších kvalitních kapel, které byly do letošní Ekompilace vybrány a mohli v profesionálních podmínkách nahrávacího studia Franz Kavkaz nahrát po dvou skladbách na zmiňované CD Ekompilace. Do projektu se zapojily kapely Five O‘ clock Tea, Smrtislav, Isua, Outsider, Cate, Lucky Losers, 4ever a Čardáš Klaunů. Na cd se mimo písní těchto skvělých kapel objevila i velmi chytlavá skladba od skupiny Rybičky 48 s názvem Léto. Skladba je známá z rádií a internetu, ale vydána byla pouze na CD Ekompilace 2015.

Ekompilaci připravuje hudebně informační web Samosebou.cz propagující zajímavě recyklaci všeho druhu i na svých stránkách. Najdeme tam například videoklipy a remakeované skladby skupin jako Tata Bojs, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fiXa a mnoho dalších.
Celkově byl projekt velice úspěšný i z jiných důvodů, jak zmiňuje za organizátory Mirek Ruml: „Jsme velice rádi, že jsme ukázali veřejnosti, že třídění odpadu je pro normálního člověka běžná činnost. Jsme také rádi, že výborné mladé kapely jsou ochotny podporovat takovou formou třídění odpadu a my na druhou stranu můžeme podpořit je.“ Krásnou atmosféru z těchto koncertů je možné najít v galeriích na facebook.com/Ekompilace. Za portálem Samosebou.cz stojí nezisková společnost EKO-KOM, která svými aktivitami motivuje veřejnost ke správnému nakládání s odpadem. Díky tomu už soustavně třídí více než dvě třetiny obyvatel ČR.

Zdroj: ireport.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno