- Reklama -spot_img

Toaletní papír vyrobený ze slámy?

V Německu se využívá zemědělský odpad, jako surovina k výrobě papíru.

Aktuálně

inODPADY
inODPADY
Relativní a nezávislý magazín z oblasti životního prostředí a ekologie. Výběr článků a zpráv se zaměřením na problematiku odpadů, recyklace, upcyklace, technologie, legislativa, druhotné suroviny a tržní prostředí odpadového hospodářství.

Německá společnost Essity vyrábí papír a celulózu ze zemědělského odpadu. Produkty obsahují přibližně 30% celulózy na bázi slámy. Suroviny z takzvané recyklované slámy nemají nižší kvalitu než přirozené suroviny, jako je dřevo. Všechny výrobky z papíru budou stejně měkké a trvanlivé, jako doposud.

Společnost Essity zahájila ve své továrně v německém Mannheimu výrobu papírových utěrek a toaletního papíru značky Zewa a využívá k tomu zemědělskou slámu.

Pohled z ptačí perspektivy na novou celulózku Essity v Mannheimu. © Essity Geiger

Proces výroby ze slámy vyžaduje mnohem méně vody a energie, což má pozitivní dopad na životní prostředí.  „Tato inovace je důležitým krokem vpřed směrem k cirkulární ekonomice a snížení naší firemní ekologické stopy.“ Používání slámy jako nového zdroje surovin nás činí méně závislými na dřevě a recyklovaných vláknech. Jedná se o ekonomičtější typ výroby z hlediska spotřeby zdrojů a cen energií. Prostřednictvím této iniciativy pomáháme našim zákazníkům žít udržitelnějším životem, “říká Magnus Groth, generální ředitel společnosti Essity.

Mannheimská Essity je největší společností zabývající se výrobou papíru v Evropě. Společnost plánuje spotřebovat asi 70 000 tun slámy, což při zpracování poskytne 35 000 tun buničiny. Kvalita nového typu celulózy je srovnatelná s celulózou z primárních vláken vyrobených ze dřeva. Při výrobě se spotřebovává méně vody a energie. Za tímto účelem byl v Mannheimu vybudován jedinečný systém.

Výroba papíru z recyklované slámy je součástí závazku společnosti Essity dosáhnout do roku 2050 nulového odpadu a nulových emisí CO2.

Nabízíme prostor pro nezávislé zdroje, relativní informace a různé názory nebo komentáře. Náš otevřený přístup a volný tok informací je určen všem. Publikované texty, příspěvky nebo komentáře nejsou názorem redakce inODPADY.cz nebo jeho vydavatele. Vždy se jedná pouze o názor daného autora a jeho textu.
Chtěli byste se s námi podělit o nějaký zajímavý názor, informaci nebo nápady? Neváhejte nás kontaktovat.
- Reklama-
kategorieRECYKLACE
- Reklama -

Aktuálně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama-

Recyklace